رهبر کره شمالی خطاب به مردمش: شرمنده ام

رئیس کره شمالی از ناتوانی در عمل به وعده‌های اقتصادی خود به مردم این کشور عذرخواهی کرد.

تهران- اقتصادبرتر- ۲۰ مهر ۹۹
به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از رویترز، کیم جونگ اون، رئیس کره شمالی روز شنبه و در رژه رونمایی از موشکهای بالستیک دوربرد این کشور از مردم کره شمالی برای ناتوانی در بهبود شرایط اقتصادی و زندگی مردم این کشور عذرخواهی کرد.

در مراسم هفتادوپنجمین سالگرد تاسیس حزب حاکم کره شمالی رئیس کره شمالی اقدام به سخنرانی کرد که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان اظهارات در چنین شرایطی می تواند به معنی ارسال پیام به مخاطبان خارجی و داخلی این کشور باشد.

این رژه اولین نمایش موشکهای بالستیک کره شمالی پس از دیدار رئیس کره شمالی با رهبران جهان ازجمله دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۸ است.

کیم جونگ اون بدون اشاره به نام آمریکا و یا صحبت درباره توقف در مذاکرات هسته ای و علیرغم تاکید بر روی این مسئله که قدرت نظامی کره شمالی به صورت پیش دستانه مورد استفاده قرار نخواهد گرفت گفت: ما به تقویت قدرت دفاع ملی و بازدارندگی جنگی خود ادامه می دهیم.

کیم در ادامه تحریم‌های بین‌المللی، طوفان و ویروس کرونا برای عمل به وعده های خود برای بهبود وضعیت اقتصادی مردم این کشور متهم کرد.

رئیس کره شمالی گفت: شرمنده‌ام که هرگز نتوانستم به صورت مناسبی به اعتماد عمیق شما را پاسخ دهم. تلاش ها و فداکاری من برای خارج کردن مردم از شرایط سخت معیشتی کافی نبود.

وی در ادامه ابراز خرسندی کرد که تست کرونای هیچ فردی در کره شمالی مثبت اعلام نشده و به این بیماری مبتلا نشده است.

مقامات واشنگتن و سئول پیشتر گفته بودند که کره شمالی احتمالا از یک سلاح استراتژیک جدید رونمایی خواهد کرد.

پاسخ دادن