روایت بیمار کرونایی بهبودیافته از راهکارهای درمانی

این روزها علایم بیماری در افراد متفاوت مختلف است در من به شکل تب و لرز و ضعف عمومی بروز کرد اما در برخی ممکن است با گرفتگی مجاری تنفسی ، سرفه یا سینه درد و یا به شکل دیگری بروز کند.

تهران- اقتصادبرتر- ۲۳ تیر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، با یکی از دوستان نزدیک که به کرونا مبتلا شده بود و به تازگی از بستر بیماری خارج شده تلفنی صحبت می کردم ، وضعیت بیماری اش را روایت کرد و در مورد راهکار های درمان کرونا توضیح داد که آنقدر جالب و آموزنده بود که بهتر دیدم آن را برای آگاهی دیگران به رشته تحریر در درآورم ، آن چه در زیر می خوانید صحبت های این دوست غلبه کرده بر کرونا است که مایل نبود نامش را ذکر کنم .

  • شروع بیماری

صبح که اداره رفتم اواسط روز احساس خستگی و کوفتگی داشتم ، فکر کردم شاید بخاطر خستگی و کم خوابی است اما کمی بعد کوفتگی بدنم بیشتر شد و لرز هم به آن اضافه شد بدون این که سرفه ای یا سینه دردی که قبلا گفته بودند از علایم کرونا است داشته باشم . احساس کردم نیاز به خواب دارم و تقریبا متوجه شدم که موضوع سرماخوردگی نیست و احتمالا کرونا گرفته ام . چون در روزهای قبل مستخدم دفتر و یکی از منشی ها هم کرونا گرفته بودند و به مرخصی رفته بودند ، تست PSR از گلو دادم ابتدا تست منفی بود ، به سرعت به منزل رفتم و فقط دلم می خواست از فرط خستگی و کوفتگی و لرز بخوابم . بتدریج بدنم گرم شد و تب کردم و دمای بدنم به ۵/۳۸ درجه رسید. فردای روز اول با دکترم مشورت کردم دوباره درخواست تست کرونا داشت ( دکتر متخصص می گفت تست هایی که منفی است ممکن است ۵۰ درصد خطا داشته باشد اما تست های مثبت قطعا نتیجه را روشن می کند . ) در تست دوم، نتیجه مثبت بود و متوجه شدم بسرعت باید درمان کرونا را شروع کنم.

  • شروع درمان

موضوع را با خانواده در میان گذاشتم ، پسر کوچکم را فرستادم منزل مادر خانمم ، در یکی از اتاق های منزل خودم را بستری کردم ، از دو سرویسی که در منزل داشتیم یکی را من استفاده می کردم و یکی را همسرم ، ارتباطم را با همسرم و اقوام درجه یک بسیار محدود کردم و همه پروتکل های ارتباطی را رعایت کردم. یک اسکن از ریه گرفتم که ریه هایم بطور خفیف درگیر شده بود و مشخص بود در ابتدای آلودگی است . وقتی عکس ریه بازدید شد با نظر پزشک ۵ آمپول رفیژن گرفتم که باید یک روز در میان می زدم که دو عدد را استفاده کردم ، دیگر نیاز به ادامه نداشتم ( آمپول رفیژن ضد انعقاد خون است ) .

قرص آزیترو مایسین ۵۰۰ و استامینوفن ۵۰۰ برای ضد تب را روزی یک عدد خوردم . همزمان از دو دکتر تلفنی مشورت می گرفتم . توصیه پزشکی برای من این بود که قرص هیدروکسی کلروکین ۲۰۰ را هر سه روز یکی بخورم ( روز اول دو تا قرص خوردم یکی صبح و یکی شب  ) پس از مصرف  چهار قرص لرز بدنم قطع شد.  ( یکی از پزشکان در توجیه این قرص می گفت در آلمان وقتی مالاریا شایع شد با این قرص مقاومت بدن بیمار را در برابر حمله ویروس میکروبی تقویت می کردند.

ویروس کرونا نوعی میکروب است که حالت چسبندگی دارد و به سلول های خونی می چسبد، سلول های خونی را می شکند و خود را تکثیر می کند و از مقاومت بدن می کاهد.

برخی پزشکان می گفتند اگر ۲ تا ۳ روز اول بیماری بتواند مقاومت کند ، کرونا را شکست داده است و ریسک از بین رفتن در روزهای بعد بشدت کاهش می باید.

به توصیه پزشکان تا می توانستم آب ولرم ، دمنوش گرم آویشن ، مایعات گرم نظیر سوپ و امثال آن خوردم که همه آن ها باعث شد ویروس کرونا در رگ ها به سلول های خونی نچسبند و دفع شوند . آب و سایر نوشیدنی های گرم باعث افزایش فشار گردش جریان خون و دفع میکروب شد.

پزشکان گفتند فلفل ، دارچین ، زنجبیل ، آناناس ، انبه و میوه هایی که تبع گرم و تند دارند برای مقابله با کرونا موثر است.

در حین بیماری شربت زینک مصرف می کردم ( این شربت بدن را در مقابل بیماری کرونا تقویت می کند. ) توصیه پزشکان این است که افراد غیر بیمار نیز می توانند از این شربت استفاده کنند. میوه خیلی مصرف می کردم ، به توصیه پزشکان در دوران بیماری خیلی دنبال گرفتن رژیم غذایی نبودم که بدنم بیشتر ضعیف شود.

در مطالعه ای که داشتم ، دریافتم کرونا روی افرادی که پوست سفید دارند و طبع سرد و فشار خون پایین داشته و یا در افرادی که بیماری های زمینه ای مثل دیابت ، کلیه درد و ناراحتی های قلبی دارند بیشتر اثر می کند و باید مراقبت بیشتری داشته باشند.

کارکرد بیماری کرونا بگونه ای است که روی ضعف های بدنی خصوصا در نقاطی که بدن ضعف اصلی دارد اثر گذارتر است و خودش را در ناحیه ضعف بیشتر بروز می دهد.

کسانی که ورزش می کنند ، سیگار نمی کشند و ریه های پر حجم دارند بهتر می توانند در مقابله با این بیماری موفق باشند. از سوی دیگر این بیماری کهنسالان و افراد سیگاری و دارای بیماری زمینه ای را زودتر از پا در می آورد .

در دوران بیماری اشتهای خوبی داشتم اما حس بلند شدن و کار کردن نداشتم و دایم دوست داشتم غذا بخورم و بخوابم .

از شربت ایموشن ( یا قرص معادل ایموشن ) به توصیه دکتر استفاده کردم. از دستگاه کوچک اکس متر که به انگشت دست وصل می شود و میزان اکسیژن خون را اندازه گیری می کند استفاده کردم و مرتب اکسیژن خون را اندازه می گرفتم که اکسیژن افت نکند . پزشکان می گویند میزان اکسیژن یک فرد سالم معمولا ۹۳- ۹۵ است . افراد مبتلا به کرونا اکسیژن خونشان افت می کند و اگر به ۸۴ و ۸۶ برسد خطرناک است .

از آنجا که این ویروس مرموز معمولا از راه دهان و بینی به داخل بدن نفوذ می کند ، مجرای بینی و دهان را مرتب با شستشوی با آب نمک ، اسپری و قطره های ضد عفونی کننده مخصوص بینی تمیز می کردم که ویروس در مخاط و بافت این بخش تنفسی نفوذ نکند و یا جا گیر و تکثیر نشود.

البته این روزها علایم بیماری در افراد متفاوت مختلف است در من به شکل تب و لرز و ضعف عمومی بروز کرد اما در برخی ممکن است با گرفتگی مجاری تنفسی ، سرفه یا سینه درد و یا به شکل دیگری بروز کند. در مجموع من بدون این که به بیمارستان مراجعه کنم و بستری شوم ، تلاش کردم با توصیه های تلفنی پزشکان و تهیه دارو در منزل خودم را درمان کنم . در این بین در هر فرصتی از این دعای روح بخش نیز استفاده می کردم که ” الهم اجعلنی فی درعک الحصینه ، التی تجعل فیما من ترید ” خدایا من را در زره خودت محفوظ بدار

از خداوند متعال بخاطر عافیتی که به اینجانب عنایت فرمود سپاسگزارم و دعا می کنم همه مردم جهان از شر این ویروس خطرناک رهایی یابند . انشاء الله

پاسخ دادن