روحانی: با وجود واکسن کرونا هم  باید سبک زندگی جدید ادامه یابد

حسن روحانی در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: در آستانه فصل پاییز هستیم و در این فصل ما باید مراقبت‌هایمان را در سراسر کشور در زمینه بیماری کرونا تشدید کنیم به این علت که همزمان بیماری‌های دیگری هم ممکن است وارد شود.

تهران- اقتصادبرتر- ۲۹ اردیبهشت ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایسنا، وی با اشاره به اینکه در فصل پائیز بیماری‌هایی چون آنفلوآنزا و سرماخوردگی معمولی ممکن است پیش آید، گفت: اخیراً بیماری‌هایی در برخی از کشورهای همسایه ما شروع شده که شبیه ذات‌الریه است و بنده گزارش‌هایی در این بیماری مطالعه کرده‌ام. در این گزارش آمده که این بیماری جدید حتی از کرونا هم خطرناک‌تر است بنابراین چون این بیماری در همسایگی ماست، احتمال اینکه وارد کشور ما شود، وجود دارد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: در دوران کرونا و پساکرونا که تا مدتی گرفتار آن خواهیم بود، سرمایه‌گذاری‌ها شکل متفاوتی به خود گرفته و ما هم امروز باید در کشورمان همین کار را انجام دهیم. امروز سرمایه‌گذاری در بخش سلامت، بهداشت، اقتصاد دانش‌بنیان، اقتصاد دیجیتالی و دولت الکترونیک را باید تشدید کنیم به این معنا که سرمایه‌گذاری‌ها باید به اموری که ذکر شد، هدایت شود چراکه می‌تواند شرایط اقتصادی ما را دچار تغییر کند تا مردم ما در زندگی و اقتصاد شرایط بهتری داشته باشند.

وی گفت: به هر حال ما باید زندگی‌مان را با سبک جدید بنیانگذاری کنیم و حتی اگر واکسن هم در دسترس قرار گرفت، به اعتقاد بنده باز هم باید این سبک زندگی ادامه پیدا کند.

روحانی ادامه داد: امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا آماری ارائه شد و ما دیدیم که در برخی از استان‌ها، افرادی مجدداً بستری شده‌اند که چند ماه قبل هم در آن بیمارستان بستری بودند؛ این مسئله نشان می‌دهد که برخی از افراد چند بار به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند و این موضوع، داستان واکسن را هم زیر سؤال برده است.

رئیس‌جمهور یادآور شد: در ایام ماه محرم دیدیم که هیئات بزرگ ما پروتکل‌های بهداشتی را بهتر رعایت کردند با وجود آنکه این هیئات جمعیت‌های بسیار زیادی داشتند اما برخی از هیئت‌های کوچک رعایت پروتکل‌های بهداشتی را مورد توجه قرار ندادند و گرفتاری‌هایی را ایجاد کردند.

روحانی با اشاره به مسئله قاچاق کالا ادامه داد: متأسفانه در کشور ما قاچاق کالا وجود دارد. البته در میزان این قاچاق اختلاف نظر وجود دارد. همه ما مسئول هستیم در برابر قاچاق کالا ایستادگی کنیم و در این زمینه نیروهای مسلح، مرزبانی، گمرک و ستاد مقابله با قاچاق کالا وظیفه سنگین تری دارند و در این شرایط باید روی قاچاق دارو شدت و مراقبت بیشتری صورت گیرد.

وی به مسئله گردشگران خارجی اشاره و تأکید کرد: در جلسه امروز وزیر بهداشت و درمان ما نسبت به سفر برخی از خارجی‌ها که به عنوان زائر به قم وارد می‌شوند ابراز نگرانی کرد. این موجب نگرانی است. نباید اجازه دهیم کسی از مرزهای ما به هر دلیلی ورود کند.

پاسخ دادن