روحانی بهار به روسیه می رود

سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه سفر فروردین ماه رئیس جمهور کشورمان به روسیه به منظور دیدار و گفتگو با “ولادیمیر پوتین” را تایید کرد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۳ بهمن ۹۵

به نقل از خبرگزاری «نووستی»، سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه برنامه سفر “حسن روحانی” رئیس جمهوری ایران به مسکو در ماه مارس برای انجام مذاکراتی با “ولادیمیر پوتین” همتای روسی خود را مورد تایید قرار داده است.

“احمد حیدریان” معاون سفیر ایران در مسکو در پاسخ به سئوال خبرنگار این خبرگزاری در مورد فراهم سازی مقدمات سفر آقای روحانی به روسیه، گفت: «بله، ما تایید می کنیم که رئیس جمهور روحانی قصد دارد در ماه مارس سال جاری برای دیدار و گفتگو با ولادیمیر پوتین به روسیه سفر کند.»

کاخ کرملین روز گذشته (سه شنبه) اعلام کرد که مقدمات تماس‌ها بین روسیه و ایران در بالاترین سطح در حال انجام است. “دمیتری پسکوف” سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در کنفرانس خبری خود گفت: «تماسها در بالاترین سطح بین مقامات فدراسیون روسیه و جمهوری اسلامی ایران در حال برنامه ریزی است.»

یک مقام دیپلماتیک پیش از این گفته بود که حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران احتمالا در اواخر ماه مارس به روسیه سفر کند و در حال حاضر فراهم سازی مقدمات این سفر در حال انجام است.

 

پاسخ دادن