روحانی: دولت در معادن طلا سرمایه گذاری می کند

رییس جمهوری با بیان این که دولت حاضر است برای معادن طلا سرمایه گذاری ویژه انجام دهد گفت: امروز موفق شدیم نسبت به سال ۹۲، تولید طلا را به ۱۴ برابر برسانیم.

تهران – اقتصاد برتر ۴ شهریور ۹۹

حجت الاسلام و المسلین حسن روحانی در سومین روز از هفته دولت در آیین افتتاح و رونمایی از طرح‌های ملی در  وزارت صنعت، معدن و تجارت که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، گفت: بسیاری خوشحالیم در هفته دولت موفق شدیم پروژه‌هایی را در توسعه معادن و طلا هم برای استخراج و اکتشاف افتتاح کنیم، مساله طلا اهمیت ویژه برای ما دارد. وی افزود: همان طور که معادن و پتروشیمی ما توانسته جای صادرات نفت را بگیرد، گسترش معادن طلا و استخراج آن می‌تواند به نوعی جایگزین ارز خارجی شود که کار بزرگی است ما به وزارت صنعت و معدن نیز گفته‌ایم که دولت حاضر است برای معادن طلا سرمایه گذاری ویژه انجام دهد، امروز موفق شدیم نسبت به سال ۹۲، تولید طلا را به ۱۴ برابر برسانیم. وی گفت : طلا می‌تواند پشتوانه پول ما باشد. طلا می‌تواند در صنابع بسیار حساس کاربرد داشته باشد بنابراین دولت آماده است در این زمینه تلاش بیشتری انجام دهد.

  • نوسازی ناوگان حمل و نقل

رئیس جمهوری گفت: از آغاز دولت دوازدهم بدنبال انجام کار بزرگی در موضوع حمل و نقل بودیم اما کاری که ترامپ در سال ۹۷ انجام داد و خیانتی که به دنیا، ملت آمریکا و به ملت ایران کرد و عهد و پیمان را زیر پا گذاشت، باعث شد ما به خاطر آن قراردادها دچار مشکل شویم،  اما این نوع سازی باید به شکل دیگر ادامه یابد از هر راهی که امکان پذیر است باید آن را نوسازی کنیم. روحانی افزود: از همه رانندگان کامیون تشکر می کنم که در ایام کرونا از آغاز سال حتی از ماه اسفند حمل و نقل را برای یک ساعت متوقف نکردند، پروتکل‌ها را مراعات کردند؛ تمام بار موجود در بنادر کشور به انبارها منتقل شد، به بنادر نگاه می‌کنیم می‌بینیم که میلیون‌ها تن بار وجود دارد همیشه ۳ میلیون تا ۴ میلیون تن کالاهای اساسی در بندری که به تدریج می آید و بار دیگر جایگزین آن می‌شود رانندگان کار بسیار عظیمی در این ایام انجام دادند از آنها تشکر و سپاسگزاری می‌کنیم.

  • سنگ‌های قیمتی و زعفران

روحانی گفت: از وزارت صمت می‌خواهم در مورد سنگ های قیمتی و زعفران که رهبری نام بردند حتما یک تلاش ویژه انجام دهند. ریس جمهوری با تاکید بر ضرورت توسعه صنعت بسته ‌بندی در کشور، گفت : این صنعت برای کشور مهم است و دولت آمادگی دارد در توسعه آن، به خصوص در بخش بسته ‌بندی زعفران (طلای قرمز) و همچنین در سنگ‌های قیمتی که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند، کار ویژه‌ای انجام شود. وی افزود: دولت ضمن حمایت، آمادگی دارد به سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه بسته ‌بندی زعفران و سنگ ‌های قیمتی و سایر محصولات، کمک کند تا مردم بتوانند در این حوزه فعالیت مضاعف انجام دهند.

پاسخ دادن