روحانی : مردم محرم امسال سفر نروند

رئیس جمهوری در ستاد مقابله با کرونا از مردم خواست ، محرم امسال بخاطر شیوع کرونا از سفر به شهرستان های زادگاه خود پرهیز کنند.

تهران – اقتصاد برتر ۳۱ مرداد ۹۹

‎رئیس جمهور در جلسه روسای کمیته‌های ستاد ملی مقابله با کرونا، ضمن قدردانی از اقدام کمیته درمان و وزارت بهداشت در غربالگری دانش آموزان پیش و پس از برگزاری کنکور از مردم خواست محرم امسال از سفر برای شرکت در مراسم عزاداری در دیگر شهرها خودداری کنند.

‎‎دکتر روحانی گفت: اقدامات و ابتکاراتی که برای مراسم باشکوه عزاداری محرم در فضای مجازی و رسانه ملی انجام گرفته، قابل تقدیر است و مطمئنا می‌تواند شکوه عزاداری برای حضرت اباعبدالله(ع) را حفظ کند. ‎رئیس جمهور تاکید کرد با رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی امسال هم ملت ایران پرچمدار عزاداری ابی‌عبدالله ‌الحسین خواهند بود و عشق و ارادت خود را به خاندان رسالت و اباعبدالله ‌الحسین نشان خواهند داد.

‎ * تامین واکسن کرونا

‎دکتر روحانی گفت : برای تامین واکسن، طی هر دو مسیر ساخت و پیش خرید واکسن، در جریان است و قطعا در صورت ساخت این واکسن از سوی هر کشوری، نسبت به پیش خرید آن اقدام می‌کنیم.

  • آموزش دانش آموزان نباید مختل شود

‎رئیس جمهور اظهارداشت: همانطور که اجازه ندادیم کرونا، کسب و کارهای ما را به تعطیلی بکشاند، کنکور را به تعویق بیاندازد و مانع برگزاری مراسم عزاداری محرم شود، با رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی برای تضمین و حفظ سلامت دانش آموزان، نباید اجازه دهیم در روند آموزش دانش آموزان کشور نیز خللی ایجاد شود.

پاسخ دادن