روحانی: هرکس دولت را تضعیف کند حامی آمریکاست

روحانی

رئیس جمهور در مراسم بهره برداری از طرح های وزارت نیرو گفت: امروز، روز وحدت است و هر کسی وحدت و اتحاد را بشکند طرفدار آمریکاست.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۱ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از پاد، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در آیینه بهره‌برداری از طرح های ملی وزارت نیرو با اشاره به فرارسیدن ایام شهادت سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: حتما دشمن از این ترور وحشیانه ضرر کرد و مطمئن باشد که مردم و جوانان ایران و منطقه با امید بیشتر و مقاوم‌تر در مسیر مقاومت و استقلال منطقه ایستادگی می‌کنند و همه مردم فهمیده اند که تاروزی که آمریکایی‌ها در منطقه هستند منطقه روی خوش کامل و مطلوب را نخواهد دید و ملت‌های منطقه پای این جنایتکاران و متجاوزین را روزی قطع خواهند کرد.

وی با تاکید بر اینکه شهید سلیمانی و یارش ابومهدی المهندس برای ما وجودهای ارزنده‌ای بودند گفت: سلیمانی در چیزی که می فهمید وظیفه ملی، دینی و انقلابی اش هست در اجرای آن تردید نمی‌کرد و این خیلی مهم است. وقتی که می‌فهمیم چیزی وظیفه ما است و باید برای کشور، ملت و منطقه‌مان انجام دهیم، دیگر نباید تردید کنیم و از آنهایی باشیم که از مردم و قدرت های جهانی بترسیم و باید قدم بگذاریم و حرکت کنیم و این عدم تردید و تصمیم قاطع از نعمت‌هایی هست که خداوند به انسان‌های خالص خود عنایت می‌کند.

روحانی با بیان اینکه در طول این ۴۰ سال شاید هزاران ساعت با سردارسلیمانی بحث کردیم و علیرغم اینکه طرح‌های بزرگی بود ولی کاملا اعتماد به نفس داشت و کاملاً پا به رکاب بود، اظهار داشت: شهید سلیمانی را من ندیدم که از زین و رکاب پایین بیاید و از روزی که او را در جبهه‌های جنگ و سال‌های اولیه دهه ۶۰ دیدم، همیشه روی رکاب بود و همیشه تاخت و به سوی هدف رفت و همیشه پیروز میدان بود از همه مهم‌تر کمالات انسانی هست که در این مرد بود.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه خیلی وقت‌ها شهید سلیمانی روزه داشت و با همه وجودش تلاش می‌کرد، ‌گفت: اخلاص ما را به همه چیز می رساند و اگر اخلاص نباشد هیچ چیز نیست.

روحانی با بیان اینکه سلیمانی به همه منطقه و مسلمانها در منطقه عزت را هدیه کرد و در بسیاری از مواقع ذلت را برای دشمنان این منطقه به رخشان کشید و نشان داد، تصریح کرد: با دستان پر برکتش هم برای مسلمان ها از عزت آفرید و هم برای مشرکین و دشمن ذلت خلق کرد.

روحانی در ادامه اظهاراتش در مراسم افتتاح طرح‌های وزارت نیرو شرط مقاومت در برابر جنگ اقتصادی دشمن را همکاری و تقویت دولت دانست و گفت: هر کس دولت را تضعیف کند و بگوید ضد آمریکاست دروغ شاخدار گفته است.
رئیس جمهور افزود: هر کسی ضد آمریکاست باید در شرایط جنگ اقتصادی که دولت در میدان جنگ حضور دارد و فرمانده این جنگ رئیس جمهور است، چون ما در میدان جنگیم و با آمریکا می‌جنگیم هر کس این دولت را تضعیف کند بخواهد یا نخواهد حامی آمریکاست.
وی گفت: هرکس در این شرایط به بخش‌های توسعه کشور اعم از بخش خصوصی، بازرگانان، واردکنندگان، صادرکنندگان و تلاشگران عرصه‌های کشاورزی، صنعت و خدمات ضربه بزند از امریکا حمایت کرده است.
رئیس جمهور تاکید کرد: امروز روزی است که باید برای توسعه کشور یکدیگر را یاری کنیم، امروز، روز وحدت است و هر کس وحدت را بشکند و فاصله و اختلاف بیاندازد طرفدار آمریکاست.
روحانی افزود: امروز همه باید با وحدت، ایثار، حضور در صحنه و با حمایت از دولت بتوانیم از این جنگ اقتصادی خارج شویم و به امید خدا با پیروزی خارج می‌شویم.

رئیس جمهور جنگ با ویروس کرونا را عرصه جنگ دوم دانست و تاکید کرد: این ویروس خطرناکی است که همه باید با آن مبارزه کنیم، جامعه بهداشت و درمان در خط مقدم این مبارزه هستند که همه باید آنان را یاری کنیم.
آقای روحانی همچنین رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را ضروری دانست و از مردم بابت رعایت این شیوه نامه‌ها و همراهی آنان در دو ماه گذشته برای خروج کشور از شرایط بحران و رسیدن به شرایط نسبتا قابل قبول قدردانی کرد.
رئیس جمهور بار دیگر تاکید کرد: باید این راه را ادامه دهیم، شیوه نامه‌های بهداشتی را به دقت اجرا کنیم و تجمعات اعم از تجمعات رفاقتی، فامیلی، دوستی، ملی و دینی را کنار بگذاریم، باید فاصله گذاری‌ها را مراعات و از خداوند تبارک و تعالی استمداد کنیم تا این مشکلات برطرف شود.

پاسخ دادن