روحانی: وکالت فروش سهام عدالت به بانک ها سپرده شود

رییس جمهور بر تسهیل در فرآیند آسان‌سازی شیوه واگذاری برای سهامداران سهام عدالت و انتخاب یکی از بانک‌ها برای ارائه وکالت‌نامه فروش تاکید کرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۳ اردیبهشت ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از پاد، در یکصد و سی و پنجمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت برخی از موضوعات مهم اقتصادی کشور بررسی و به تصویب رسید. در این جلسه که روز سه شنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی برگزار شد، گزارشی از آخرین وضعیت تامین کالاهای اساسی در سال جاری به اطلاع اعضا رسید.

براساس این گزارش، خرید تضمینی گندم در مقایسه با سال گذشته از نظر میزان تولید و تامین نیاز داخلی مناسب ارزیابی شده و ذخائر استراتژیک کالاها مطابق برنامه‌ریزی‌ها صورت گرفته است. در این جلسه همچنین مقرر شد با هماهنگی لازم بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی جدول واردات به گونه‌ای تهیه شود تا ضمن تامین به موقع کالاهای مورد نیاز مردم، چرخه تولید داخلی نیز دچار خلل نشود.

در ادامه این جلسه همچنین شیوه چگونگی تامین مالی برای نوسازی نیروگاه جدید ری بررسی و تصویب شد. وزیر اقتصاد نیز از برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای آزادسازی سهام عدالت گزارش داد.

غیر مستقیم ها نمیتونن سهام عدالتشون رو بفروشن؟

در این گزارش براساس تاکید رییس جمهور مبنی بر تسهیل در فرآیند آسان‌سازی شیوه واگذاری برای سهامداران، مقرر شد مطابق برنامه اعلام شده سازمان خصوصی‌سازی، صاحبان سهام با انتخاب یکی از بانک‌ها و مراجعه به آن ضمن ارائه وکالت‌نامه فروش بتوانند در موعد اعلام شده پول برداشت کنند. در این جلسه همچنین گزارشی از همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با جمهوری خلق چین ارائه شد.

سهام عدالت مجوز فروش وکالتی گرفت

برای آزادسازی سهام عدالت چقدر مهلت داریم؟

پاسخ دادن