روز سیاه بورس تهران؛ ریزش ۳۸ هزار واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس امروز با ریزش ۳۸ هزار واحدی در پایان معاملات امروز به عدد یک میلیون و ۴۱۸ هزار واحد رسید.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۰ مهر ۱۴۰۰

🔹در ساعت ۹ و ۴۰ دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۲۳ هزار و ۵۱۶ واحدی (۱.۶درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۴۳۳هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۱.۷درصدی مواجه شد.

🔹آخرین قیمت ۱۹ نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۵۹ نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

🔹نمادهای #شپنا، #فسبزوار، #شبندر، #برکت، #کیمیاتک، #شستا و #خودرو در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای #توسن، #دی، #فجهان، #مدیریت، #کرمان، #آریا و #زاگرس در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به هزار و ۷۸۰میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۳۸۰ میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

🔹در ساعت ۹ و ۵۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۹۰ میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۷۰۰ میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۶۱۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #وگردش، #کالا و #وسرضوی به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک گردشگری حدود ۵۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #حبندر، #تپکو و #خگستر در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۷۵میلیارد تومان (۸۴ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر ۳۱۵میلیارد تومان (۴۵ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۳ نماد و حجم صف‌های فروش در ۹ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف جوش‌ و اکسیژن‌ ایران‌ (#فجوش) به ۱۱درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«فعالیت‌های کمکی به نهادهای مالی واسط» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۷۵ میلیارد تومان است و پس از آن گروه «انبوه‌سازی، املاک و مستغلات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۶۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات» با تقاضای خرید ۱۵ میلیارد تومانی همراه است.

شاخص کل بورس امروز با ریزش ۳۸ هزار واحدی در پایان معاملات امروز به عدد یک میلیون و ۴۱۸ هزار واحد رسید.

🔹شاخص کل هم (وزن): ۱۲۱۸۳ واحد منفی

🔹ارزش معاملات: ۴۸۳۱ میلیارد تومان

پاسخ دادن