روز قرمز بورس تهران

امروز شاخص کل با افت بیش از ۴۰ هزار واحدی، روز قرمزی را برای بازار رقم زد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۱ شهریور ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر، ارزش معاملات تا این لحظه در حدود ۶ هزار میلیارد تومان است که نسبت به هفته‌های پیش، افت زیادی را شاهد هستیم.

در ساعت ۹ و ۴۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۴۱۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۷۲۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۶۹۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید #کیمیاتک، #فجهان و #مدیریت به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام آریان کیمیا تک بیش از ۶۰۰میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش #شبندر، #کدما و #ددامح در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۳۹۰میلیارد تومان (۹۸درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۲۱۰میلیارد تومان (۲۹درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۹نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۴نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف حجم صف شرکت آلومراد (#فمراد) به ۷.۷درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«محصولات شیمیایی» محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای ۶۱۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «فلزات اساسی» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۵۴۵میلیارد تومان می‌شود. از سویی دیگر گروه «خودرو و ساخت قطعات» با فشار فروش ۹۵میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۶۷درصد از دو هزار و ۱۳۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هزار و ۹۷۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۰۸درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به چهار هزار و ۱۰۰میلیارد تومان خواهد رسید.

🔹نمادهای #برکت، #سپید، #شستا، #شبندر، #آبادا، #خساپا و #فولاد در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای #مدیریت، #وهامون، #دی، #فرابورس، #سپیدار، #کرمان و #گدنا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به بیش از هزار و ۳۴۰میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی بیش از ۱۷۰میلیارد تومان نقدینگی به بازار وارد کردند.

نمای بورس امروز در پایان نیمه اول معاملات/ سقوط ۳۸هزار واحدی شاخص کل

🔹افت ۳۸هزار و ۷۱۴واحدی (۲.۵درصد) شاخص کل آن را در ارتفاع یک میلیون و ۴۹۱هزار واحدی قرار داد.
🔹شاخص‌ هم وزن با کاهش ۲.۷درصدی مواجه شد.
🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز به حدود سه هزار و ۹۴۵میلیارد رسید.
🔹حدود ۹۸۰میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت حقیقی به حقوقی
🔹رشد بیش از سه درصد ۲۶نماد و افت بیش از سه درصد ۴۸۱نماد

پاسخ دادن