روسیه مدعی کشف ژنوم کروناویروس شد

روسیه مدعی کشف ژنوم کروناویروس شد

خبرگزاری تاس نوشت: دانشمندان روسیه‌ای در تحقیقات جدید خود توانستند اولین ژنوم ویروس کرونا را رمزگشایی کنند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۹ اسفند ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از آژانس خبری روسی تاس “TASS”، وزارت بهداشت روسیه روز پنجشنبه خبر داد که دانشمندان روسی از انستیتوی تحقیقات Smorodintsev آنفولانزا موفق به رمزگشایی اولین ژنوم کامل ویروس رمان (COVID-19) شده اند.

پایگاه علمی “belta” نوشت، کارشناسان مؤسسه تحقیقات آنفلوانزا “Smorodintsev ” و وزارت بهداشت روسیه اولین ژنوم ویروس کرونا را در روسیه کشف کردند.

“دمیتری لیوزنوف” مدیر عامل این موسسه در این‌باره گفت: « این ویروس برای ما جدید است؛ بنابراین داشتن فرصتی برای تعیین الگوی انتشار و ورود آن به خاک کشورمان و نحوه تغییر ویروس بسیار مهم است؛ این اطلاعات به ما کمک می‌کند تا واکسن‌ها و داروهای ویروس کرونا را برای درمان کشف کنیم.»

این داده ها به پایگاه داده‌های بین المللی مورد استفاده سازمان بهداشت جهانی و تیم‌های برتر تحقیقاتی جهان که روند تکامل جهانی ویروس را کنترل می‌کنند ارسال شده است.

توالی ژنومی ویروس کرونا در یک مؤسسه تحقیقاتی آنفلوآنزا در سن‌‌پترزبورگ با همکاری سازمان بهداشت جهانی کشف شد.

دکتر Dmitry Lioznov از اعضای هیئت رئیسه این موسسه، می‌‌گوید: به دلیل جدید بودن ویروس کرونا، اهمیت دارد که نوع گسترش و ورود ویروس به کشور را بدانیم و همچنین بتوانیم اطلاعاتی درباره جهش‌‌های این ویروس به دست آوریم.

دانشمندان همچنین تصاویر زیر را از ویروس کرونایی که توالی ژنوم آن را کشف کرده‌‌اند، منتشر کرده‌‌اند. این تصاویر با استفاده از میکروسکوپ الکترونی و در ابعاد نانومتر تهیه شده است.

ویروس کرونا ,

ویروس کرونا ,

گفتنی است روسیه تاکنون ۱۴۷ بیمار مبتلا به کووید۱۹ را شناسایی کرده است که از این تعداد، ۹ نفر بهبود یافته‌‌اند و یک نفر نیز جان ‌‌باخته است.

پاسخ دادن