رونق بازار خودرو دست دوم با افت دلار

اقتصادبرتر

این روزها کاهش نسبی نرخ دلار آزاد همزمان با افزایش قابل توجه نرخ دلار نیمایی برتمامی فعالیت اقتصادی غیر ضروری تاثیر گذاشته است و بازارهای مختلف از جمله خودرو و مسکن را در آستانه رکود قرار داده است فعالان بازار خودرو تاکید دارند خریداری در بازار نیست و بیشتر خرید و فروش ها را دلالان انجام می‌دهند.

تهران – اقتصاد برتر – ۳۱ تیر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر، کاهش نسبی قیمت ارز در روزهای گذشته اثر روانی بر بازار داشته، اما از آنجا که قیمت ‌ها هنوز با آنچه که مشتریان در نظر دارند فاصله دارد، خرید و فروش‌ ها در کمترین سطح انجام می‌شود و بازار خودرو راکد است.

پس از کاهش نسبی نرخ ارز و اخباری مبنی بر تکمیل خودروهای ناقص در کف پارکینگ کارخانجات خودرو سازان، بازار خودرو در واکنش به این اخبار با کاهش چند میلیونی قیمت خودروهای داخلی مواجه شد اما طی هفته اخیر با طولانی تر شدن جریان تکمیل خودروها روند نزولی قیمت ها جریان کندتری به خود گرفته است.

در این شرایط تکمیل و عرضه محصولات ناقص رسوب ‌کرده در کف کارخانه‌ها نیز، موجب شده بازار در انتظار دو چندان تزریق خودروهای صفر کیلومتر بماند و فعلا واکنشی از خود نشان ندهد. که این بدان معناست که در صورت عرضه خودروهای داخلی تکمیل ‌شده به بازار، می‌توان انتظار داشت کاهش بیشتر قیمت‌ها در این بخش از بازار شکل بگیرد.

اما در این میان برخی فعالان و فروشندگان خودرو در بازار معتقدند طی هفته‌ های اخیر، خریداران خودرو تمایل بیشتری به خودروهای دست دوم و کارکرده پیدا کرده‌اند و رونق در این بخش از بازار بیش از سایر بخش ها است، چرا که معتقدند در حال حاضر قیمت خودروهای کارکرده نسبت ‌به نمونه صفر کیلومتر مشابه معقول‌تر بوده و از ارزش بیشتری برای خرید برخوردار است. فعالان بازار به مشتریان توصیه می کنند عجله‌ای برای خرید نداشته باشند چرا که با به تعویق انداختن خرید می‌توانند در روزهای آینده با قیمت‌ های مناسب ‌تری خودرو مورد نظرشان را خریداری کنند.

 * بازار خودرو

در خصوص بازار خودروهای وارداتی نکته قابل تامل رکود و کسادی است که برخلاف کاهش شدید قیمت‌ها، همچنان قابل لمس است. کارشناسان معتقدند حباب کاذب قیمتی که در این بخش از بازار تشکیل شده، آن ‌قدر حجیم و بزرگ بوده که با کاهش محسوس قیمت برخی مدل‌ها در بازار، باز هم خریداران تمایلی به خرید نداشته و ترجیح می‌دهند در شرایط فعلی تنها نظاره‌گر واکنش‌های بازار باشند، این مسئله از اثر پذیری بسیار شدید قیمت خودرو های وارداتی از نرخ ارز نشات می گیرد.

البته ترخیص و عرضه خودروهای ته‌نشین شده در گمرکات نیز موجب شده از التهابات موجود در بازار کاسته شود. به همین خاطر می‌توان امیدوار بود در ماه‌ های آتی وضع بازار خودرو های وارداتی نیز کمی سامان بگیرد و مجددا چرخه خرید و فروش در این بخش ازسر گرفته شود.

با نگاهی به جدول قیمت خودروهای وارداتی نیز می توان دریافت که همچنان قیمت این خودروها در بازار متغیر است. به عنوان مثال قیمت هیوندای سانتافه که در دو هفته اخیر به ۸۵۰ میلیون تومان رسیده بود با ادامه افت قیمت هم اکنون به ۸۲۵ میلیون رسید است ضمن اینکه کیا سراتو ۲۰۱۸ با حدود ۵۰۰ میلیون تومان، کولئوس با ۸۵۰ میلیون تومان، النترا با ۵۲۰ میلیون تومان، هیوندای سوناتا با۷۴۰ میلیون تومان در بازار موجود است.

 * بازار خودرو داخلی

در بازار خودرو های داخلی هم پژو ۴۰۵ که هفته گذشته به قیمت ۷۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله می شد، امروز به قیمت ۷۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فایل شد. در عین حال میزان کاهش قیمت پژو پارس نیز یک میلیون و هفتصد هزار تومان گزارش شده است. فعالان بازار قیمت فروش این مدل خودرو را ۹۴ میلیون تومان اعلام می کنند. پژو ۲۰۷ دنده ای نیز با رسیدن به قیمت ۱۲۰ میلیون تومان کاهشی دو میلیون تومانی را تجربه کرد. با این حال پژو ۲۰۰۸ کاهش قیمتی برابر با ۳۰۵ میلیون تومان را در بازار شاهد بود و این خودرو به قیمت ۳۰۵ میلیون تومان معامله شد.

میزان کاهش قیمت انواع هایما در بازار نیز بین یک تا ۴ میلیون تومان اعلام شده است. هایما s5 به قیمت ۲۴۶ میلیون تومان و هایما s7 به قیمت ۲۷۴میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. سیتروئن c3 نیز با کاهشی ۳ میلیون تومانی به نرخ ۳۶۲ میلیون تومان رسید.

* گمانه زنی تاثیر نرخ دلار نیمایی بر قیمت خودرو

شرایط خاص بازار در ماه های اخیر، همزمان با افزایش چراغ خاموش نرخ ارز نیمایی رخ داده است. این درحالی است که از آخرین قیمت گذاری رسمی خودروهای تولید داخل در حدود ۶ ماه میگذرد (بهمن ۹۷) و حالا خودروسازان خواستار اعمال افزایش نرخ ارز نیما و تورم سال ۹۷ بر قیمت های تمام شده خود هستند و احتمالا به همین منظور نیز روند اعلام شرایط فروش و پیش فروش محصولات خود را طی هفته های اخیر کاهش داده اند.

با این حساب می توان گفت آینده بازار خودرو متاثر از چند شاخصه از جمله نرخ دلار (نیما)، زمان اعمال نرخ تورم ۹۷ بر قیمت خودرو و میزان عرضه خودروهای مانده در کارخانه ها به بازار است و هرچند در کوتاه مدت ممکن است این عوامل باعث رکود و کاهش نسبی نرخ ها در بازار شوند، اما در صورت عدم کاهش قیمت ارز نیمایی، در بلند مدت افزایشی دیگر در انتظار بازار خودرو خواهد بود و بعید است که خودروسازان توان مقابله با موج بعدی افزایش قیمت ها را داشته باشند، چرا که افزایش ۴۰ درصدی نرخ ارز نیمایی هنوز بر قیمت تمام شده قطعات و خودروها اعمال نشده است و در صورت وقوع چنین رویدادی، حتی احتمال کاهش بیشتر تیراژ و کوچکتر شدن مجدد بازار خودرو نیز وجود دارد که خود می تواند منجر به افزایش مجدد قیمت ها شود.

پاسخ دادن