رویکرد سهامداران به خرید بیت کوین

اقتصاد برتر

سهامداران بازار سرمایه که معتقدند، بازار بورس تا پایان سال وضعیت بی ثباتی خواهد داشت، از بازار سهام به خرید بیت کوین روی آورده اند.

تهران – اقتصاد برتر – ۳۰ بهمن ۹۹

رشد بیت کوین طی یک سال گذشته، باعث شده بسیاری از مردم که از طریق خرید و فروش در بازار‌های پایه امرار معاش می‌کنند، فضای کسب و کاری خود را با رویکرد خرید بیت کوین به جای سهام، طلا و ارز تغییر دهند. یک کارشناس بازار سرمایه ضمن انتقاد از دعوت مردم به بازار سرمایه در ابتدای سال بدون دادن آگاهی به مردم گفت: این روزها افرادی که در بورس ضرر کردند درحال خرید بیت کویین هستند!

تحلیلگران بازار با تاکید بر اینکه آینده بورس به عوامل زیادی از جمله رابطه دولت و مجلس بستگی دارد، می‌گویند، اتفاقات مختلفی همسو با یکدیگر درحال رخ دادن است که می‌تواند روی بازار سایه انداخته و فضای بازار را منفی کند. باید ابهامات بورس برطرف شود. ابهاماتی از جمله نتیجه انتخابات، بودجه، فروش نفت، ورود ارز به کشور، برجام و….

برخی از تحلیلگران می‌گویند، دامنه نوسان نباید باشد که بازار نقد شونده معامله کند اما در بازاری که ۸۰ درصد فعالین آن عمر بورسی کم تر از یک سال دارند و فقط صف خرید و صف فروش میشناسند، حرکت سازمان درمورد تغییر دامنه نوسان به جا بوده است. این کارشناسان می‌گویند: اوایل سال هشدار دادیم دعوت کردن مردم به بورس بدون اینکه آموزش ببینند، اشتباه است. اما مردم دعوت شدند و نتیجه اش زیان فراگیر مردم شد. اکنون افرادی که در بورس ضرر کردند درحال خرید بیت کویین هستند. آماری خواندم مبنی بر اینکه روزی دو هزار میلیارد تومان گردش مالی رمزارز است. چرا باید سرمایه گذاری ای که منجر به خروج ارز از کشور میشود انقدر راحت در کشور تبلیغ شود؟ این روزها همه درحال جست و جوی اطلاعات درمورد بیت کویین هستند درحالی که یک روز این جست و جو درمورد بورس بود. هرچند خوشحال کننده بود اما این نتیجه برای بورس برای هیچ فردی خوشایند نیست.

پاسخ دادن