رژیم صهیونیستی برای چهارمین بار انتخابات برگزار می‌کند

پارلمان رژیم صهیونیستی طرحی را که می‌توانست باعث تأخیر در برگزاری چهارمین انتخابات در فلسطین اشغالی شود رد کرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۲ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، رسانه‌های صهیونیستی گزارش داده‌اند کنست  (پارلمان رژیم صهیونیستی) لایحه‌ای را که خواستار تعویق ضرب‌الاجل تصویب بودجه بود را به تصویب نرساند تا فلسطین اشغالی آماده برگزاری انتخابات سراسری برای چهارمین بار شود. نمایندگان کنست رژیم صهیونیستی با ۴۹ رأی مخالف و ۴۷ رأی موافق این طرح را رد کردند تا بیست و سومین دوره پارلمان رژیم صهیونیستی فردا منحل و فلسطین اشغالی آماده برگزاری چهارمین دور انتخابات در روز ۲۳ مارس شود.

پیش از این بامداد دوشنبه گزارش شده بود دو حزب لیکود و آبی‌وسفید به ریاست «بنیامین نتانیاهو» و «بنی گانتز» برای تمدید زمان بررسی لایحه بودجه سالیانه توافق کردند. روزنامه «هاآرتص» بامداد دوشنبه نوشته بود که گانتز و نتانیاهو درباره برنامه‌زمانی جدیدی برای بودجه سال ۲۰۲۰ که قرار است در تاریخ ۳۱ دسامبر به رأی گذاشته شود، توافق کردند. در این توافق همچنین، دو طرف روز پنجم ژانویه ۲۰۲۱ را زمان رأی‌گیری بر سر بودجه سال جدید میلادی در نظر گرفته بودند.

بودجه پیشنهادی حزب لیکود یک ساله و با فراگیری کمتری بود در حالی که حزب آبی‌وسفید تاکید داشت لایحه بودجه باید دو ساله و مطابق با توافقات کابینه تنظیم شود. بر اساس این گزارش‌ها، چنانچه هر کدام از این لوایح بودجه به تصویب پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) نمی‌رسید کنست منحل شده و در تاریخ ۲۳ مارس ۲۰۲۱ انتخابات سراسری جدید در فلسطین اشغالی برگزار می‌شد.

پاسخ دادن