رکود اقتصادی نتیجه اعتراضات هنگ کنگ

اقتصاد برتر

به گفته پال چان مو پو ، دبیر مالی منطقه ، ماه ها هرج و مرج ،اقتصاد هونگ کنگ را به سقوط کشانده و از رکود رنج می برد.

تهران- اقتصاد برتر- ۰۸ آبان ۹۸

به گزارش #اقتصاد_برتر،اطلاعات رسمی که روز پنجشنبه توسط دولت هنگ کنگ منتشر شد ، نشان می دهد که اقتصاد هنگ کنگ با دو رکود پی در پی با انقباض روبرو شده است ، و این امر به معنای تعریف فنی رکود است.

“پال چال مو افزود: به نظر می رسد دستیابی به رشد اقتصادی صفر تا یک درصد برای ما بسیار دشوار خواهد بود. من این احتمال را رد نمی کنم که رشد اقتصادی تمام سال منفی باشد. “

تظاهرات گسترده ، به دلیل لایحه استرداد که خواهان خروج از سیطره چین است بروز کرده است.

این ناآرامی ها بر مشاغل محلی و بانک ها تأثیر گذاشت ، زیرا تظاهرکنندگان عمدتاً سعی در حمله به اشخاص مرتبط با سرزمین اصلی چین داشتند. بخش گردشگری یکی از بخش هایی بود که بیشترین تأثیرات را تجربه کرده است ، زیرا ورود بازدید کنندگان در دو هفته اول اکتبر به دنبال کاهش ۳۹ درصدی در اوت و سپتامبر تقریباً ۵۰ درصد سقوط کرد.

اثر دوگانه جنگ تجاری و ناآرامی های تجاری آمریکا و چین ، صادرات هنگ کنگ را تحت تأثیر قرار داد که در ماه سپتامبر نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد کاهش یافته است. در همین حال ، واردات بیش از ۱۰ درصد کاهش یافته است.

به ویژه ، هنگ کنگ یک قطب مالی شناخته شده بین المللی است که سرمایه گذاری گسترده خارجی را به خود جلب می کند. با این وجود ، ناآرامی های جاری ممکن است سرمایه گذاران را به سمت خود دور کند.

*اکرم صدیقی. سردبیرسایت

پاسخ دادن