رکود سنگین بازار خودرو

قیمت خودرو

در چند روز اخیر، قیمت خودرو روند کاهشی داشته و عنوان می‌شود رکود این بازار سنگین‌تر از گذشته شده است. افزایش عرضه، نرخ ارز و… از جمله عواملی هستند که بازارها و از جمله بازار خودرو را به‌شدت تحت‌تاثیر قرار می‌دهند.

تهران- اقتصادبرتر- ۱۴ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از صمت، تجریه ثابت کرده وقتی قیمت ارز بالا می‌رود، قیمت تمام محصولات حتی کالاهای بی‌ربط با ارز افزایش می‌یابد. هنگامی که نرخ ارز روند نزولی به خود می‌گیرد، شاهد کاهش قیمت‌ها هستیم اما نه به اندازه درصدی که افزایش یافته است. در شرایط فعلی و با توجه وضعیت اقتصادی کشور در شرایط تحریم، تکانه‌‌های هر اتفاق بین‌المللی، در کشور ما بیشتر است. برخی فعالان بازار عنوان می‌کنند بسیاری از خریداران دست نگه داشته‌اند تا نتیجه انتخابات امریکا مشخص شود، بلکه با احیای برجام، قیمت خودرو در داخل کشور ریزشی شود.

برگ‌ریزان بازار

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‎داران و فروشندگان خودرو تهران با بیان اینکه قیمت خودرو در بازار در حال ریزش است به صمت گفت: با وجود کاهش نرخ خودروها، معاملات در بازار قفل است و هیچ خرید و فروشی انجام نمی‌شود.
وی افزود: نرخ برخی مدل‌ها کاهش بیشتر و بعضی دیگر کاهش کمتری داشته‌اند. او ادامه داد: خودروهای وارداتی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان و محصولات داخلی هم بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان ریزش قیمت داشته‌اند.
رئیس اتحادیه نمایشگاه‎داران و فروشندگان خودرو تهران در پاسخ به این پرسش که آیا ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو ادامه‌دار خواهد بود یا خیر، گفت: این مسئله بستگی به نرخ ارز دارد. با کاهش قیمت ارز در چند روز اخیر، به همان نسبت در بازارهای دیگر و تحت‌تاثیر آن نرخ محصولات و از جمله خودرو روند نزولی داشته‌ است.

نوسانات ارزی مقصر آشفتگی

موتمنی با بیان اینکه مردم خودرو را به‌عنوان سرمایه می‌بینند، یادآور شد: هر نوسانی، بازار خودرو را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد؛ بنابراین این بازار تابع بازار ارز شده است.
رئیس اتحادیه نمایشگاه‎داران و فروشندگان خودرو تهران در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر اینکه بازار خودرو بیشتر تحت‌تاثیر ارز است یا عرضه خودرو، توضیح داد: در یک تا ۲ ماه اخیر این نوسانات ارزی بوده‌اند که بازار خودرو را تحت‌تاثیر خود قرار داده‌اند.
وی افزود: می‌توان مقایسه‌ای بین قیمت ارز در ماه شهریور و نرخ خودرو این ماه با مهر و و آبان داشت. نرخ ارز شهریور حدود ۲۰ هزار تومان بود و پراید در همین بازه زمانی کمتر از ۹۰ میلیون تومان معامله می‌شد. هنگامی‌که نرخ ارز وارد کانال ۳۰ هزار تومان شد همین خودرو ۱۳۰ میلیون تومان معامله می‌شد. اگر قیمت ارز امروز به حدود ۲۰ هزار تومان برسد، به‌طور قطع، نرخ پراید هم به کمتر از ۹۰ میلیون تومان خواهد رسید.
این فعال بازار خودرو با تاکید بر اینکه هرجا محصولی تبدیل به کالای سرمایه‌ای شود همین وضعیت را خواهد داشت، گفت: درحال‌حاضر، خودرو تابع بازار ارز است.

افزایش فروش و کاهش خریدار

بسیاری از مردم معتقدند هنگامی‌که کالایی افزایش قیمت را تجربه می‌کند، کاهش آن نسبت به درصد افزایش بسیار پایین‌تر خواهد بود. موتمنی در ادامه سخنان خود عنوان کرد: به‌طور قطع، اگر قیمت ارز به کمتر از ۲۰ هزار تومان برسد، پراید کمتر از ۸۰ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود. تجربه این موضوع را ثابت کرده، چون در ۵ تا ۶ ماه گذشته فقط بر تعداد پارکینگ‌ها و دپو خودروها اضافه شده است. مردم خودرو خریدند و در پارکینگ‌ها انبار کردند. کسی از خودرو نو خریداری شده‌اش استفاده نکرده و آن را به‌عنوان سرمایه نگه داشته است.
رئیس اتحادیه نمایشگاه‎داران و فروشندگان خودرو تهران با بیان این پرسش که چرا تقاضا برای فروش خودرو زیاد شده، گفت: خریدار در بازار وجود ندارد. در گذشته هر کس براساس محاسبه خود قیمت را سلیقه‌ای اعلام می‌کرد؛ از این‌رو شاهد نرخ‌های نجومی برای خودروها بودیم اما درحال‌حاضر با ریزش نرخ ارز، دیگر این‌گونه نیست.

وضعیت عرضه خودرو

بیشتر چه مدل‌هایی برای فروش عرضه می‌شود؟ شنیده‌ها حاکی است خودروهای وارداتی به‌دلیل کمبود در بازار عرضه نمی‌شود. این فعال بازار در این‌باره گفت: فقط کسانی که خودروها را با قیمت بالا خریداری کرده‌اند امروز با کاهش نرخ‌ها تعلل می‌کنند، زیرا متضرر می‌شوند. آنها دست نگه داشته‌اند به امید اینکه قیمت ارز دوباره افزایش پیدا کند.

وی افزود: اگر مسئولان بتوانند قیمت ارز را مدیریت کنند و اجازه افزایش دوباره به آن ندهند، بازار خودرو به ثبات نسبی می‌رسد و ریزش درصد بیشتری از نرخ‌های موجود بازار را شاهد خواهیم بود. درحال‌حاضر، رکودی که در بازار حاکم شده به‌دلیل ثبات نسبی در بازار ارز است و اینکه مردم دغدغه خرید ندارند.

موتمنی با بیان اینکه برخی خانواده‌ها نه‌تنها به اندازه کافی خودرو در اختیار دارند، بلکه مازاد نیاز آنها هم هست، گفت: این یک واقعیت است، کسانی هم که خودرویی در اختیار ندارند به‌دلیل قیمت‌های بالا و توان خرید پایین، قادر به خرید نیستند. معاملات در بازار خودرو بیشتر حول محور سرمایه‌گذاری می‌چرخد. قیمت‌ها ساختگی و غیرمنطقی است و فرد با محاسبه نرخ ارز و میزان سود خود نرخ را تعیین و مبادرت به خرید یا فروش می‌کنند.
موتمنی در پایان گفت: ریزش قیمت‌ها می‌تواند بیش از این باشد، زیرا با کاهش نرخ ارز افراد برای ضرر کمتر خودروها را وارد بازار می‌کنند و عرضه با حجم بالا در کنار کاهش نرخ ارز، قیمت‌ها را بسیار کاهش می‌دهد.

بازاردر انتظار نتیجه انتخابات

علی خسروانی از فعالان بازار خودرو با بیان اینکه در بازار خودرو کاهش قیمت‌ها را شاهد بودیم، نه ریزش، به صمت گفت: عرضه خودرو در بازار تغییری نکرده است در نتیجه قیمت‌ها کاهش یافته اما ریزشی نبوده است و این کاهش هم دلیلی جز این ندارد که خریداران دست نگه داشته‌اند تا نتیجه انتخابات امریکا مشخص شود. عده‌ای فکر می‌کنند ممکن است در دور جدید ریاست‌جمهوری، مذاکرات از سرگرفته و برجام احیا شود. در این صورت محدودیت‌های بین‌المللی کاهش یافته در نتیجه قیمت خودرو هم بسیار پایین بیاید.
وی افزود: در بازار دلار هم اگر قیمت‌ها روند نزولی داشته، به‌دلیل عرضه ارز یا سیاست‌گذاری خاصی از سوی مسئولان و مدیران مربوط نبوده است. همه فکر می‌کنند اگر مثلا بایدن برنده انتخابات امریکا باشد، قیمت دلار کاهش پیدا می‌کند؛ از این‌رو کسانی که پیش‌تر برای حفظ سرمایه دلار خریده‌اند، حالا فروشنده شده‌اند. در بازار خودرو هم همین‌گونه بوده و تعداد فروشندگان بیش از خریداران شده است.

او ادامه داد: دولت در این وضعیت نقشی نداشته و نمی‌توان گفت کاهش قیمت خودرو و ارز نتیجه سیاست‌گذاری یا برنامه‌ریزی بدنه دولت بوده است. اقتصاد متزلزل داخلی وابسته به رخدادهای بین‌المللی شده و تصمیمات داخلی بازار را کمتر تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. مثلا باید گفت وزیر صنعت، معدن و تجارت چه تصمیمی گرفته که منجربه کاهش قیمت خودروها در بازار شده است؟ یا اینکه، آیا خودروسازان تیراژ تولید را افزایش داده‌اند؟ علاوه‌بر اینکه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مجوز افزایش پایه قیمت خودرو در پاییز را به خودروسازان داده؛ درنتیجه طبیعی است و باید قیمت‌ها بالا می‌رفت، اما این‌گونه نشد.

کاهش، نه ریزش

این فعال بازار درباره تفاوت درصدی کاهش و ریزش قیمت خودرو، گفت: هنگامی‌که قیمت خودرو دست‌کم ۲۵ تا ۳۰ درصد پایین بیاید، می‌گوییم ریزش رخ داده است.
خودرویی که قیمت آن در ۲ ماه گذشته از ۲۵۰ به ۳۲۰ میلیون تومان رسیده اگر این هفته همین خودرو ۳۰۰ میلیون تومان شده، از این تغییر نمی‌توان به‌عنوان ریزش نام برد. علاوه‌بر اینکه هنوز به قیمت ۲ ماه پیش خود هم برنگشته است.
وی ادامه داد: بازار خودرو و اقتصاد ایران مانند قاصدکی در هواست که با وزش باد به این‌سو و آن‌سو می‌رود و متاثر از اتفاقات بین‌المللی شده است. به‌عنوان مثال، ریاست‌جمهوری امریکا کرونا می‌گیرد، دلار ارزان می‌شود و وقتی از بیمارستان ترخیص می‌شود، قیمت دلار افزایش می‌یابد. به‌نوعی می‌توان گفت بازار داخل وابسته به جزیی‌ترین رفتارهای سیاسی شده درحالی‌که در داخل، گام مثبتی که موجب تغییرات بازارها شود، برداشته نشده است و ما شاهد آن نیستیم.

ساماندهی بازار با واردات

خسروانی معتقد است که می‌توان با برخی تصمیم‌های داخلی مانند واردات خودرو، افسار بازار خودرو را در اختیار گرفت.
او اظهارکرد: می‌توان با سیاست‌گذاری تا حدی از وابستگی‌ داخلی به واکنش‌های بین‌المللی کم کرد. مجوز واردات در شرایط فعلی و با همین نرخ ارز، تا ۵۰ درصد قیمت خودرو را کاهش می‌دهد.
وی افزود: در شرایط فعلی که امکان تولید برخی مدل‌ها و افزایش سایر مدل‌ها را در داخل نداریم و علاوه‌بر این امکان جابه‌جایی پول نیز وجود ندارد، می‌توان نیاز بازار را با واردات تامین کرد. درحال‌حاضر سخن از برگشت ارز صادراتی است که می‌تواند در قالب کالا از جمله خودرو باشد.

خسروانی ادامه داد: گفته می‌شود ۷۰ درصد ارز صادراتی برنمی‌گردد اما می‌توان با مدیریت کالاهای مورد نیاز، بازارها را به‌ثبات رساند.

پاسخ دادن