رکوردشکنی شرکت‌های چینی در زمینه تولید خودروی برقی

دو شرکت نوپای چینی در عرض شش سال، هر یک موفق به تولید صد هزار خودروی برقی شدند.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۰ مهر ۱۴۰۰

رشد خودرو سازان چینی در تولید خودرو برقی در حالی انجام می‌شود که تسلا در عرض ۱۲ سال توانست صد هزار خودروی برقی تولید کند.

بگزارش سی ان بی سی، شرکت چینی نیو که در سال ۲۰۱۴ تأسیس شده، توانست در ماه آوریل به رکورد تولید صد هزار خودروی برقی دست یابد. شرکت شی پنگ هم با دستیابی به رکوردی مشابه طی هفته‌های گذشته موقعیت خود را در بازار جهانی تولید خودروهای برقی تثبیت کرده است.

شرکت آمریکایی تسلا که در سال ۲۰۰۳ تأسیس شده است، ظرف مدت ۱۲ سال توانست به رکورد تولید صد هزار خودرو دست یابد و همین امر نشان دهنده توانایی بیشتر رقبای چینی در مقایسه با آن است.

تسلا در سال‌های ابتدایی فعالیت خود با مشکلات و تأخیرهای زیادی برای تولید انواع خودروی برقی مواجه بود و در سال‌های اخیر با تأسیس شعباتی در شانگهای و برلین تلاش کرده ظرفیت تولید خود را افزایش دهد.

تسلا در سه ماهه سوم سال جاری میلادی موفق به تولید ۲۳۸ هزار خودروی برقی شد. در عین حال یک رقیب چینی دیگر به نام BYD از تولید یک میلیون خودروی هیبریدی و برقی طی مدت فعالیت خود خبر داده است. وارن بافت میلیاردر آمریکایی از حامیان این شرکت است که مقر اصلی آن در هنگ کنگ قرار دارد.

پاسخ دادن