رکوردهای باورنکردنی بورس تهران در ۳ ماه

شاخص بورس از ابتدای امسال تا پایان هفته گذشته در مدت ۶۷ روز معاملاتی، با ثبت بیش از یک‌میلیون و ۱۰۰هزار واحد رشد، بازدهی ۲۱۴درصدی را در این مدت نصیب سرمایه‌گذاران خود کرده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۵ تیر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از تسنیم، در جریان معاملات بورس اوراق بهادار در سال جاری و تا پایان هفته گذشته در مدت ۶۷ روز معاملاتی، تعداد ۵۸۶ میلیارد و ۳۳۸ میلیون سهم و حق تقدم به‌ارزش ۶۴۸۷ هزار و ۴۲۲ میلیارد ریال در ۹۰ میلیون و ۲۶۸ هزار و ۳۰۵ نوبت در بورس اوراق بهادار مورد معامله قرار گرفته است.

همچنین بررسی معاملات بازار سهام به‌تفکیک بازار نشان می‌دهد در این مدت ۳۵۰ میلیارد و ۸۱۱ میلیون سهم به‌ارزش ۳۲۹۰ هزار و ۳۶۷ میلیارد ریال در ۳۸ میلیون و ۷۳۷ هزار و ۲۳۲ نوبت در بازار اول، ۲۲۰ میلیارد و ۲۰۱ میلیون سهم به‌ارزش ۲۹۶۶ هزار و ۱۳۴ میلیارد ریال در ۵۰ میلیون و ۱۴۲ هزار و ۴۹۵ نوبت در بازار دوم، ۲۲ میلیون و ۲۰۰ هزار برگه به‌ارزش ۲۱ هزار و ۹۲۶ میلیارد ریال در ۵ هزار و ۶۵۶ نوبت در بازار بدهی، ۱۸ میلیون و ۳۹۰ هزار قرارداد به‌ارزش ۶۸۷۲ میلیارد ریال در ۲۱۸ هزار و ۴۲۰ نوبت در بازار مشتقه و ۱۵ میلیارد و ۲۸۵ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران به‌ارزش ۲۰۲ هزار و ۱۲۲ میلیارد ریال در یک‌میلیون و ۱۶۴ هزار و ۵۰۲ نوبت مورد معامله قرار گرفته است.

شاخص کل نیز که معاملات امسال بورس را از ارتفاع ۵۱۲ هزار و ۹۰۰ واحد آغاز کرده است، تاکنون با یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار و ۲ واحد رشد، معادل ۲۱۴٫۴۷ درصد افزایش را به ثبت رسانده است. شاخص بازار اول نیز در این مدت با رشد ۸۵۶ هزار و ۲۵۶ واحدی و شاخص بازار دوم با رشد ۲ میلیون و ۱۱ هزار و ۴۲۱ واحدی به‌ترتیب ۲۳۶٫۰۶ و ۱۸۴٫۸۶ درصد افزایش داشته‌اند.

پاسخ دادن