رکورد بورس در ایران تاریخ‌ساز شد

روز باشکوه بورس تهران در تاریخ ۵۰ ساله این بازار در حالی رقم خورد که شاخص با جهش ۷۶۹۷ واحدی، اتفاق تازه ای رقم زد و برای اولین بار چشم سهامداران به پله ۱۹۵ هزار و ۱۰۴ واحدی روشن شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۸ مهر ۹۷

روز باشکوه بورس تهران در تاریخ ۵۰ ساله این بازار در حالی رقم خورد که شاخص با جهش ۷۶۹۷ واحدی، اتفاق تازه ای رقم زد و برای اولین بار چشم سهامداران به پله ۱۹۵ هزار و ۱۰۴ واحدی روشن شد. این در حالیست که روز گذشته شاخص با پرواز بلند ۶۷۷۰ واحدی، تاریخ ساز شد و با رشد ۳/۷ درصدی بیشترین بازده روزانه بورس از ۲۱ شهریور رقم خورده بود.

از عوامل اصلی رشد یکدست تقاضا در تمامی صنایع بورسی ورود پول‌های تازه به بازار است که در تداوم قدرت‌نمایی فعالان حقیقی انعکاس یافت.

بیشترین اثر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام صنعتی و معدنی گل گهر، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و فولاد مبارکه اصفهان به ثبت رسید و اکثر شاخص‌های بازار سرمایه روند مثبتی داشتند. حجم معاملات به ۴٫۸ میلیون سهم و اوراق مالی رسید و ارزش معاملات بورس رقم ۱۷۷۶ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. آیفکس نیز با رشد ۸۳ واحدی روبه‌رو شد و به تراز ۲۲۳۴ واحدی صعود کرد.

*آخرین خبر

پاسخ دادن