ریزش دسته جمعی چهار بازار!

به نظر می‌رسد این روزها نبض بازارهای مالی در دست انتخابات امریکاست و هیاهوی آن تاثیر چشم‍‌‌گیری روی ریزش بازارها داشته است. در روزهای پایانی هفته جاری هر چهار بازار سکه، بورس، طلا و دلار روند کاهشی داشتند و بازدهی منفی ثبت کردند.

تهران- اقتصادبرتر- ۱۶ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از تجارت نیوز، بازارهای اصلی مالی با توجه به انتخابات آمریکا که البته همچنان نتیجه آن بطور نهایی اعلام نشده است تحت تاثیر قرار گرفته اند.

سکه
قیمت سکه تمام بهار آزادی که پایان هفته گذشته ۱۳ میلیون و ۲۹۷ هزار تومان بود تا پایان این هفته، با ۹۹۷ هزار تومان کاهش، به ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

دلار
بازار ارز از پیش از انتخابات روزهای پرنوسانی را پشت سر می‌گذاشت. این اسکناس امریکایی که پنج‌شنبه هفته گذشته با قیمت ۲۸هزار ۲۲۵ تومان در صرافی‌ملی معامله می‌شد تا پنج‌شنبه این هفته به ۲۶ هزار و ۳۵۵تومان رسید.

بر این اساس قیمت دلار با کاهش هزار و ۷۸۰ تومانی ۶.۶ درصد بازدهی منفی داشت.

طلا
قیمت طلا ۱۸ عیار پایان هفته دوم آبان‌ماه ۵۸ هزار تومان کاهش داشت.

این فلز گران‌بها هفته را با قیمت یک میلیون و ۲۸۱ هزار تومان آغاز کرد و با نرخ یک میلیون و ۲۲۳ هزار تومان به پایان رساند. بر این اساس طلا ۱۸ عیار ریزشی ۴.۵ درصدی را تجربه کرد.

بورس
بورس در عقب‌نشینی از سایر بازارها کمی عقب ماند اما او هم این هفته اگرچه کم، اما بازدهی منفی از خود بر جای گذاشت.

شاخص بورس اوراق بهادار که پایان بازار هفته پیش در سطح یک میلیون و ۲۸۸هزار و ۳۳۰.۵واحد قرار داشت با افتی دو هزار و ۲۴۰ واحدی به سطح یک میلیون و ۲۹۰هزار و ۵۷۱.۳ واحد رسید.

پاسخ دادن