رییس قوه قضاییه: مشکلات قابل حل هستند

رییس قوه قضاییه گفت: مشکلی حل نشدنی در کشور نداریم و مشکلات در حوزه مسائل اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و دغدغه‌های مردم، دانشگاهیان، حوزویان و فرهیختگان قابل حل است.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۷ مهر ۹۹

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی در نشست شورای اداری استان خراسان جنوبی گفت : همه گره‌ها می‌توانند به دست مدیران، فرهیختگان و نیروهای کارآمد گشوده شود و در یک کلمه «ما می‌ت‍وانیم». وی گفت: ما می‌توانیم به عنوان یک شعار در همه عرصه‌ها می‌تواند گره‌گشا باشد و بسیاری از بن بست‌ها را بشکند.

رییس قوه قضاییه بیان کرد: بزرگانی در دفاع مقدس داریم که الگوهای ما هستند و کارهای بزرگی در دفاع مقدس انجام دادند؛ سرداران سرافراز در ارتش، سپاه، نیروهای مسلح و جهاد سازندگی که در دوران دفاع مقدس کارهایی انجام دادند و گره‌های زیادی را باز کردند در حالی که ابراز کار و سلاح در اختیار نیروهای مسلح نبود. وی گفت: امروز قدرت دفاعی نیروهای مسلح با همت کارشناسان بسیار تقویت شده است و در شرایط بسیار ممتازی در منطقه هستیم به ویژه در کنار تامین تجهیزات وقتی ایمان قرار می‌گیرد به عنوان یک کشور مقتدر در جهان می‌تواند خودنمایی کند.

رییسی افزود: این اقتداری نیست که ما از آن حرف بزنیم، امروز دنیا به اقتدار ایران اعتقاد دارد و عدد و رقم دستشان است که کشور به چه توانایی‌هایی دست یافته چراکه آن روز نیروی انسانی بود اما بسیاری از تجهیزات امروز نبود که با روحیه انقلابی محقق شد.

وی گفت: مقام معظم رهبری از همه دست اندرکاران کشور می‌خواهند انقلابی بیاندیشند و انقلابی عمل کنند و با این روحیه می‌توان بسیاری از مسائل را پیش برد.

نماینده مردم استان خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری گفت : سرمایه دین مداری مردم استان خراسان جنوبی از نکات محوری است که نباید از نگاه همه افرادی که اهل تحلیل هستند، دور باشد. وی گفت: اینکه استان مرزی خراسان جنوبی امروز علیرغم مجاورت با کشور افغانستان یا برخی تهدیداتی که نسبت به این استان از لحاظ شرایط جغرافیایی وجود دارد در بهترین وضعیت امنیتی قرار دارد، باید از شورای تامین استان و شهرستان‌ها، نیروهای نظامی و انتظامی، نیروهای مسلح و بسیج تجلیل کرد اما نباید فراموش کرد در کنار همه اینها نقش مردم بسیار مهم است.

رییسی با بیان اینکه پشتوانه عظیم امنیت خراسان جنوبی دینمداری مردم استان است افزود: شیعه و سنی به اخلاق اسلامی و فرهنگی دینی توجه دارد و آمارها و ارقام و شاخص‌ها نشان می‌دهد که توجه به دین و فرهنگ و زندگی دینی در این استان علیرغم تهدیدات فرهنگی و اجتماعی که در حوزه‌های مختلفی از جامعه وجود دارد و نسبت به اینجا هم هست اما شاخص نشان می‌دهد صیانت از مردم و فرهنگ مردم و اخلاق اجتماعی در این مرز و بوم به عنوان سرمایه عظیم توجه مهمی است که همواره باید در نظرها باشد سهم بزرگ مربوط به این است و این فرهنگ دینی، توجه به دین و دینمداری باید صیانت شود.

وی اظهار داشت: صیانت را هم مردم انجام می‌دهند و هم مدیران و مسوولان که فرهنگ‌سازی و الگوسازی دارند همچنین دستگاه‌های فرهنگی، دانشگاه، حوزه در این رابطه مدیریت جدی دارند و رصد کردن آسیب‌ها، پیش‌بینی‌ها و پیشگیری‌های لازم در حوزه مسائل فرهنگی مساله بسیار مهمی است و این سرمایه باید برای استان خراسان جنوبی همواره حفظ شود چراکه زمینه هرگونه توسعه یافتگی برای استان است.

رییس قوه قضیاییه گفت: استان باید توسعه یافته شود اما برای این مهم بسترهایی نیز لازم است که یکی از بسترهای مهم دینمداری، در صحنه بودن و خود را شریک دانستن در اقدامات و فعالیت‌های است که مدیران و مسوولان می‌خواهند انجام دهند، نقش مشارکت مردم مهم و توسعه یافتگی در گرو این حضور است.

وی گفت: نکته دوم مساله انسجام و وحدت در استان خراسان جنوبی است که در سخنان مسوولان هم اشاره شد، با محوریت نماینده مقام معظم رهبری در استان خراسان جنوبی آنچه زمینه هرگونه توسعه یافتگی است انسجام بوده و اگر زمانی که برای گسترش جاده‌ها، راه آهن، گازرسانی، افزایش صادرات، ایجاد اشتغال، توسعه گلخانه‌ای و کشاورزی استان اختصاص می‌یابد صرف برخی مشاجرات شود که حاصلی هم ندارد قطعا در استان از این کارنامه برخوردار نخوهیم بود.

حجت الاسلام و المسلمین رییسی افزود: کارنامه فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و توسعه یافتگی در خراسان جنوبی در حوزه‌های مختلف در گرو این انسجام و این نکته مهمی است که استان به آن توجه کرده است.

وی بیان کرد: در کنار مدیران با کفایت و فعالیت خوب و قابل تقدیر استاندار همان طور که در سخنان اشاره شد من هم مسائل استان را رصد می‌کنم به دلیل علقه‌ای که با این استان دارم؛ نسبت به همه مسائل کشور به ویژه در این استان حساس هستم.

نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری گفت: تحرک، فعالیت و پویایی که در استاندار و بسیاری از شما مدیران است امروز در حال تبدیل شدن به کار و اقدام است و این نگاه بسیار مهم است که نه فقط در سخن بلکه در عمل در بستر گام دوم که مقام معظم رهبری فرمودند رمز گشایش در کشور این است که با تمام وجود بدانیم که تمام مشکلات در همین کشور و به دستان توانای همین مدیران و نیروهای کارآمد قابل حل است.

وی اظهار داشت: آمار توسعه یافتگی خراسان جنوبی نشان دهنده این است که این استان زمینه جذب دارد و اگر اعتبارات به موقع برسد، زمینه جذب فراهم می‌شود که می‌تواند بسیاری از گره‌ها را بگشاید.

وی تصریح کرد: در سال‌های اخیر شاهد نزولات و برکات الهی بودیم که یقین داریم اگر کار، تلاش، فعالیت و حرکت جهادی شود آثار و برکات آن را خواهیم دید.

پاسخ دادن