احمد خادم المله – مدیر مسئول-انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه با شور و هیجان وصف ناپذیری برگزارشد، صدها خبرنگار خارجی حاضر در ایران، صحنه ‏های باشکوهی از حضور مردم را ثبت و به جهان مخابره کردند.

تهران- اقتصاد برتر- ۳۱اردیبهشت ۹۶

پیش از انتخابات خیلی از رسانه‏ های خارجی به واسطه جوسازی بدخواهان، به گونه‏ای وانمود می‏کردند که مردم انتخابات را تحریم کرده‏اند و مشارکت جدی پای صندوق‎های رای نخواهند داشت، اما برغم همه جوسازی‏ها مردم با حضور گسترده در پای صندوق‎های رای حماسه‏ای به یاد ماندنی خلق کردند که تنها باید گفت، «مردم متشکریم».

اکنون که مردم کار را تمام کرده و به بهترین شکل به وظیفه ملی و دینی خود عمل کردند حالا نوبت رئیس جمهوری منتخب صرفنظر از وابستگی وی به هر حزب و گروه است که به وظیفه خود عمل کند و پاسخ مناسبی به انتظارات به حق مردم بدهد.

رئیس جمهوری منتخب اکنون با کوهی از توقعات کوچک و بزرگ تلنبار شده در افکار عمومی در اثر تبلیغات و وعده‏های گزاف انتخاباتی مواجه است که باید فکری برای تحقق دستکم بخشی از آن در کوتاه مدت بکند.

موضوع دیگر اینکه رئیس جمهوری پیروز با جمعیت قابل توجهی از منتقدان و مخالفان مواجه است که در انتخابات به وی رای نداده‏اند و باید به نوعی تلاش کند تا نظر مخالفان و منتقدان خود را نیز جلب کند که این خود راهی دشوار پیش روی وی خواهد گذاشت.همچنین جامعه از بی صداقتی، بد اخلاقی، اتهام‎ها به یکدیگر و …. در دوره تبلیغات انتخاباتی که از سوی نامزدهای اصلی انتخابات مطرح شده آسیب دیده و به عبارتی جامعه از این سخنان جریحه دار است که نیاز داریم جناح پیروز ضمن توجیه مناسب به فکر درمان زخم‏های وارده به جامعه باشد. مردم از مدیران یک جامعه اسلامی چنین رفتارهایی را انتظار نداشتند، اما شاهد بودند که مدیران ارشد آنها برای کسب صندلی ریاست جمهوری از خیلی از خط قرمزها و ارزش‏های اسلام و نظام عبور کردند. وقتی در سطح بالای کشور چنین اتفاقی می‏افتد، نباید انتظار داشت در سطح پایین جامعه مردم برای کسب موقعیت‏هایی به مراتب کمتر از ریاست جمهوری اقدام مشابه نداشته باشند. جامعه زخم خورده است و باید برای درمان این زخم‏ها تدبیر شود.

رئیس جمهوری راهی سخت و دراز در پیش دارد که عبور موفقیت آمیز از مشکلات جز با مراجعه مجدد به توان مردمی و ایجاد وحدت و همدلی در جامعه میسر نخواهد شد.اکنون که در صحنه انتخابات حماسه‏ای نو آفریده شد که جهانیان را به حیرت واداشت، پس از انتخابات همه باید بدانیم دوران رقابت و جدل و تبلیغات علیه یکدیگر به پایان رسیده و امروز زمان کمک به رئیس جمهوری پیروز برای حل مشکلات و ساختن ایرانی آزاد و آباد با حضور همه گروه‏های مردمی است .  اولین اقدامی که رئیس جمهوری باید انجام دهد تجزیه و تحلیل اتفاقاتی است که در جامعه دو قطبی شده در طول تبلیغات انتخابات روی داده است. باید به فکر ترمیم شکاف‎های ایجاد شده در جامعه بود، در غیر این صورت سال‏های سختی پیش روی خواهیم داشت.جناح پیروز امروز مسئولیت بیشتری برای حل مشکلات جامعه و پیشبرد ایران به سوی اهداف برنامه خواهد داشت و بیش از گذشته به کمک همه آحاد مردم نیاز دارد لذا فکر و رفتار متناسب با این شرایط از جناح پیروز انتظار است .

پاسخ دادن