زلزله در هرمزگان ادامه دارد/ انتقال ۲۷ مصدوم به بیمارستان

به دنبال وقوع دو زمین لرزه به بزرگی ۶.۴ و ۶.۴ریشتر در مناطق لافت و فین هرمزگان، تاکنون هشت پس لرزه در مقیاس چهار و ۳ ریشتر در مناطق مختلف این استان اتفاق افتاده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۳ آبان ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایرنا، این پس لرزه ها که آخرین آن دقایقی پیش به وقوع پیوست در مناطق بندرعباس، حاجی آباد، قشم و بخش قلعه قاضی کاملا احساس شده و مردم بسیار وحشت زده هستند. برخی شنیده ها حاکی از ریزش کوه گنو در بندرعباس است و هنوز از تبعات این ریزش خبری در دست نیست.

دکتر فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در خصوص آخرین وضعیت مصدومان این زلزله ، گفت: تاکنون ۲۷ نفر مصدوم به دلیل جراحت های سطحی و مشکلات تنفسی ناشی ترس و اضطراب زلزله روانه بیمارستان شدند. ۱۴ نفر از مصدومان از بیمارستان مرخص شدند و مابقی نیز طبق نظر پزشکان تا ساعتی دیگر ترخیص خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در این زمین لرزه یک جوان ۲۷ ساله به دلیل سقوط تیر برق جان خود را از دست داد . در مناطق لافت و فین که کانون زلزله بودند، هیچ مورد مصدوم و فوتی نداشته ایم. تمام مراکز درمانی، بیمارستان ها، نیروهای بهداشت و درمان، اورژانس در آماده باش کامل به سر می برند.

بر اساس اعلام موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه امروز (یکشنبه) ساعت ۱۵ و ۳۶ دقیقه و ۵۶ ثانیه و در عمق ۱۸ کیلومتری از زمین به وقوع پیوسته است. موقعیت و مرکز زلزله ۲۶.۸۰ شمالی و ۵۵.۸۷ شرقی است که در استان هرمزگان احساس شده است. این زلزله در ۱۵ کیلومتری لافت هرمزگان، ۲۰ کیلومتری سوزا هرمزگان و ۲۷ کیلومتری درگهان، هرمزگان احساس شده است.

همچنین مهدی ولی پور رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از حضور ۱۵۰ امدادگر هلال‌احمر در منطقه زلزله‌زده لافت خبر داد و گفت: امدادگران مشغول آماده سازی امکان عمومی نظیر مساجد و ورزشگاه ها و نیز تهیه چادرهای امدادی برای گذراندن امشب مردم زلزله هستند. تا کنون ۵۴ روستا در استان هرمزگان ارزیابی شده و ۱۳۷ روستای دیگر نیز در حال ارزیابی هستند. خسارات ترک خوردگی منازل روستایی شهر فین مشاهده شده است و خسارت چندان نبوده است.

ولی پور ادامه داد: دو بالگرد هلال احمر به طور آماده باش برای کمک رسانی هستند. پایگاه های استان بوشهر، فارس و کرمان نیز برای اعزام آماده هستند. ۱۳ پایگاه هلال احمر در شهر بندر عباس مشغول خدمت رسانی هستند. هلال احمر امکان عمومی و مساجد و ورزشگاه ها و چادرهای امدادی را برای گذراندن امشب مردم آماده کرده است.

پاسخ دادن