زلزله نسبتا شدید شهرستان خوی را لرزاند

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی اعلام کرد: زلزله‌ای به قدرت ۵/۴ ریشتر شهرستان خوی در شمال استان آذربایجان غربی را لرزاند؛ این زمین لرزه تاکنون تلفات جانی نداشته، حدود ۱۷۰ نفر از ترس زلزله و حین خروج از منازل خود در این شهرستان مصدوم شده‌اند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۳ مهر ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زلزله به بزرگی ۵.۴ ریشتر ساعت ۳:۵۱ دقیقه بامداد امروز (چهارشنبه  ۱۳ مهرماه) در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد. مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران محل وقوع این زمین لرزه را حوالی خوی استان آذربایجان غربی اعلام کرده است.

امیرعباس جعفری در این باره افزود: این مصدومان با حضور تیم‌های امدادی اورژانس به صورت سرپایی در محل مداوا شدند. خسارت‌های این زمین لرزه توسط تیم‌های ارزیاب اعزامی به محل حادثه در حال بررسی است. همچنین بر اساس اعلام شهرام میرزایی، سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، ۱۰ تیم ارزیاب جهت بررسی به منطقه اعزام شده است. این زمین لرزه ۵.۴ ریشتری به حدی قدرت داشت که در شهرستان های سلماس و چایپاره و برخی شهرهای استان آذربایجان شرقی نیز احساس شد.

برق شهر ایواوغلی هم که بر اثر وقوع زلزله قطع شده بود، دقایقی پس از قطعی وصل شده است. تا این لحظه چندین پس لرزه ۲ و نیم تا ۳ ریشتری ناشی از زلزله در ایواوغلی و خوی روی داده است. دو هفته پیش نیز زمین لرزه پنج ریشتری شهرستان خوی را لرزاند؛ این زمین لرزه در عمق ۶ کیلومتری واقع شد.

پاسخ دادن