زمستان آینده کرونا می‌رود

دو شرکت آلمانی و آمریکایی تلاش دارند به‌ طور مشترک نخستین واکسن کرونا را به بازار عرضه کنند. به اعتقاد رئیس شرکت آلمانی بایون‌تک، کرونا زمستان آینده خواهد رفت و شرایط عادی می‌شود.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۶ آبان ۹۹

اوگور شاهین، رئیس شرکت آلمانی بایون‌تک گفت : اگر واکسن کرونای مشترک دو شرکت بایون‌تک و فایزر به‌زودی روانه بازار شود، امید به اینکه زمستان سال ۲۰۲۱ میلادی (۱۴۰۰) شرایطی عادی شود، زیاد است. به گفته شاهین، با تحولاتی که اخیرا در زمینه گسترش ویروس کرونای جدید (سارس‌کوو۲) صورت گرفته، امسال زمستان سختی خواهیم داشت. وی تاکید کرد حتی اگر در سال جاری میلادی واکسن شرکت او به بازار عرضه شود، تاثیری بر شمار مبتلایان تا چند ماه آینده نخواهد داشت. بایون‌تک و فایزر در حال فراهم کردن شرایط برای ارائه ۳۰۰ میلیون دوز واکسن تا آوریل سال آینده هستند.

  • تابستان، فرصت خوب مهار کرونا

پرفسور شاهین معتقد است، در طول تابستان شاهد موفقیت‌هایی در زمینه مقابله با سارس‌کوو۲ خواهیم بود، به‌ویژه اینکه در فصل گرما شمار مبتلایان کاهش می‌یابد. با وجود اینکه برخی محققان آلمانی نسبت به موفقیت واکسن بایون‌‌تک و فایزر تردید دارند، کمیسیون اتحادیه اروپا با آنها بر سر بستن یک قرارداد کلان به توافق رسیده‌ است. قرار است کمیسیون در گام نخست ۳۰۰ میلیون دوز آن را سفارش بدهد. به گفته اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، در حال حاضر این امیدوارکننده‌ترین واکسنی است که برای پیش‌گیری از ابتلا به کرونا تولید شده است. اولین اصل پیشگیری از بیماری رعایت بهداشت، حفظ فاصله‌ یک و نیم الی دو متری و استفاده از ماسک است. محققان دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج اما در مطالعه‌ای که در مجله پزشکی بریتانیا منتشر شده، یادآوری می‌کنند که ذرات معلق در هوا به این سادگی دست از سر ما بر نمی‌دارند و توجه به نکات دیگر ضروری است.

آیا فاصله فیزیکی برای در امان بودن از کرونا کافی است؟

اولین اصل پیشگیری از بیماری رعایت بهداشت، حفظ فاصله‌ یک و نیم الی دو متری (شش پا) و استفاده از ماسک است. محققان دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج اما در مطالعه‌ای که در مجله پزشکی بریتانیا منتشر شده، یادآوری می‌کنند که ذرات معلق در هوا به این سادگی دست از سر ما بر نمی‌دارند و توجه به نکات دیگر ضروری است.

پاسخ دادن