زنبورداران کردستان امسال رکورد شکستند

زنبورداران کردستان امسال رکورد شکستند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: امسال زنبورداران این استان با شکستن رکورد، میزان تولید این محصول را با حدود ۴۰۰ تن افزایش به یک هزار و ۸۰۰ تن رساندند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۵ آبان ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، خالد جعفری در اولین جشنواره منطقه ای زنبور عسل مریوان، اظهار داشت: این جشنواره نقطه عطفی در توسعه صنعت زنبور داری استان است که انتظار می رود با ملی شدن آن بتوان گام های موثرتری در این راستا برداشت.

وی افزود: تلاش می شود برای افزایش کمی و کیفی زنبور عسل تولید سایر فرآورده های آن نیز در استان رواج پیدا کند تا موجب اشتغال و افزایش درآمد، تولید و توسعه پایدار شود.

در ادامه اولین جشنواره منطقه ای عسل و فرآورده‌های آن که با حضور هفت استان کردستان، آذربایجان شرقی و غربی، همدان، کرمانشاه، زنجان و ایلام در مریوان برگزار شد با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد.

این جشنواره در سه بخش، برترین های خود را شناخت که برترین تولید کنندگان کمی و کیفی عسل شامل جواد دولابی از کردستان، محمد علی باخور از آذربایجان شرقی و علی موسی‌بیگی از ایلام بودند.

در بخش اصلاح نژاد و پرورش ملکه زنبور عسل محمد توسلی از کردستان، اباصلت رحمانی از زنجان و رسول قزوینه از کرمانشاه و در بخش تولید ژل رویال نبی‌اله کریمی از زنجان و برهان تاری از کردستان و بهروز شیرزاد از آذربایجان غربی عناوین برتر را به خود اختصاص دادند.

همچنین در این جشنواره خاور کریمی، ریبا ویسی، عابد رایگان و سامان محمد نژاد به عنوان تولید کنندگان برتر و موسی شریفی به عنوان زنبور داران نمونه استان کردستان که در برگزاری این جشنواره یاور دست اندرکاران بودند تجلیل شدند.

پاسخ دادن