زنی که به ‎ترامپ ‎کرونا داد

 هوپ هیکس مشاور ترامپ که این روزها در بسیاری از سفر‌ها و جلسات در کنار ترامپ بوده است ویروس کرونا را به رئیس جمهور آمریکا و همسرش منتقل کرده است.

تهران اقتصاد برتر ۱۱ مهر ۹۹

گفته می‌شود اول تست کرونای هوپ هیکس مثبت شده و چند ساعت بعد تست کرونای ترامپ و ملانیا مثبت شده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در حالی در ساعات اولیه بامداد جمعه به وقت واشنگتن از ابتلای خود و همسرش به ویروس کرونا خبر داد که ساعاتی پیش از آن گفته بود به دلیل ابتلای یکی از دستیارانش به بیماری «کووید ۱۹» تست کرونا داده است.

نتیجه تست کرونای هوپ هیکس یکی از مشاوران نزدیک دونالد ترامپ روز پنجشنبه مثبت اعلام شده بود. هوپ هیکس یکی از اعضای حلقه نزدیک به دونالد ترامپ است. او در جریان سفر اخیر رئیس جمهوری آمریکا به ایالت اوهایو برای شرکت در مناظره با جو بایدن، نامزد حزب دموکرات وی را همراهی کرده بود. برخی از رسانه‌ها از حضور وی در همان مکانی خبر داده اند که جوبایدن حضور داشته است. با این حال تاکنون خبری مبنی بر تجویز تست کرونا به جو بایدن نامزد دمکرات‌ها مطرح نشده است. هوپ هیکس روز چهارشنبه به همراه دونالد ترامپ برای شرکت در گردهمایی هواداران رئیس جمهوری آمریکا به ایالت مینه سوتا سفر کرده بود. دونالد ترامپ پنجشنبه شب در صفحه توئیتر خود ضمن ستایش از هوپ هیکس نوشته بود که او بی وقفه و بدون استراحت کار کرده است. نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات پیش رو ابتلای هوپ هیکس به ویروس جدید کرونا را «وحشتناک» توصیف کرده بود.

هوپ هیکس از جمله افرادی است که پیش از آنکه سناریوی پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری جدی گرفته شود به کارزار انتخاباتی وی پیوست. این زن ۳۱ ساله هرچند این روزها حضور رسانه ای پررنگی ندارد اما از او به عنوان یکی از افراد بانفوذ در بخش غربی (قسمت اداری) کاخ سفید یاد می‌شود. هوپ هیکس همانند میلانیا زن ترامپ، قبلا مانکن بوده است و از ماه اوت سال ۲۰۱۷ تا ماه مارس سال ۲۰۱۸ مدیر روابط عمومی کاخ سفید بود. وی پیش از ریاست جمهوری دونالد ترامپ برای مدتی به فعالیت‌های ایوانکا ترامپ، دختر چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا در عرصه مد کمک کرده بود. مدیر سابق روابط عمومی کاخ سفید از ماه فوریه سال جاری فعالیت خود را به عنوان مشاور و دستیار رئیس جمهوری ایالات متحده آغاز کرد. دونالد ترامپ پنجشنبه شب گفته بود که هوپ هیکز زمان زیادی را با او و ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا سپری کرده است. با این حال رئیس جمهوری ایالات متحده تاکید کرده بود که هوب هیکس اغلب از ماسک استفاده می‌کند. این در حالی است که نتیجه تست کرونای دونالد ترامپ و همسرش در ساعات اولیه بامداد جمعه مثبت اعلام شد.

هوپ هیکس در ماه ژانویه سال ۲۰۱۵ در حالی که تنها ۲۶ سال داشت از سوی دونالد ترامپ به عنوان سخنگوی کارزار احتمالی اش انتخاب شد. او پیش از آن هیچ گونه فعالیت سیاسی نداشت و در کارزارهای انتخاباتی نیز فعالیت نکرده بود. دونالد ترامپ در جریان کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ توئیت‌های خود را به هوپ هیکس دیکته می‌کرد تا او آنها را پیش از انتشار برای یکی از اعضای «سازمان ترامپ» بفرستد. هوپ هیکس در میان مشاغل متفاوتی که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ در کاخ سفید داشت برای مدت کوتاهی نیز در شبکه «فاکس نیوز» مشغول به کار شد. او در بازه زمانی کوتاهی که در کاخ سفید حضور نداشت یک میلیون دلار درآمد کسب کرد. گفته می‌شود که پیشنهاد حضور دونالد ترامپ در برابر کلیسای نزدیک کاخ سفید و انجیل به دست گرفتن او در جریان اعتراض‌ها به کشته شدن جورج فلوید، مرد سیاهپوست آمریکایی را هوپ هیکس مطرح کرده بود.

 

پاسخ دادن