ساخت مدرسه در ساحل عاج با پلاستیک های بازیافتی

ساخت مدرسه در ساحل عاج با پلاستیک های بازیافتی

به گزارش سازمان اقتصاد جهانی ، زباله های پلاستیکی بیش از حد و نبود مدارس کافی ، معضلاتی هستند که بسیاری از کشورها در زندگی مدرن با آن روبرو هستند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۴ بهمن ۹۸

اکنون کارخانه ای در غرب آفریقا در تلاش است با تبدیل اشیاء پلاستیکی قدیمی و لاستیک های بلا استفاده خودروها به آجر، مصالح ساخت کلاس های درس را فراهم آورد و با این معضلات مقابله کند.

این کارخانه در ساحل عاج نخستین نوع خود در آفریقا خواهد بود و هدف آن تولید آجرهای پلاستیکی کافی برای ساخت ۵۰۰ کلاس درس در سراسر کشور تا سال ۲۰۲۱ است که توسط صندوق کودکان سازمان ملل متحد یونیسف و یک شرکت اجتماعی کلمبیا تأمین می شود.

هر ساله میلیون ها تن پلاستیک در محل های دفن زباله و اقیانوس ها سرازیر می شوند، که مهندسان و معماران روش های جدیدی را برای استفاده از این کالاهای بادوام ارائه می دهند.

سازندگان کشتی سازی در جزیره لامو در کنیا، قایق های سنتی را از پلاستیک بازیافت شده ساخته اند و در مالاوی خانه هایی با خاک بسته بندی شده در کیسه های پلاستیکی ساخته شده اند تا به حفظ جنگلهای ناپدید شده سریع این کشور کمک کنند.

*اکنون از زباله های پلاستیکی برای ساخت مدارس استفاده می شود

سوفی چوانل ، رئیس ارتباطات یونیسف در ساحل عاج گفت: “این روش ساخت مانند لگو عمل می کند.”

وی گفت که آجرهای در حال اتصال – ارزان تر و سبک تر از بسیاری از مصالح ساختمانی معمولی – نیازی به سیمان ندارند ، مقاوم در برابر آتش هستند و در هوای گرم سرد می شوند.

برای ساختن هر کلاس با آجرهای پلاستیکی حدود ۱۴،۵۰۰ دلار تخمین زده می شود که به شدت مورد نیاز هستند.

طبق اعلام یونیسف ، کمتر از یک دوم از بزرگسالان سواد خواندن دارند و ۱۵۰۰۰ کلاس درس برای تعداد کودکانی که در حال حاضر جایی برای یادگیری ندارند ، لازم است.

بیشتر مدارس موجود از آجر گل ساخته شده اند که در آفتاب و باران فرسایش دارند، به همین دلیل ۱ از ۱۰ دختر در آفریقا مدرسه را ترک می کنند

یک گروه از زنان محلی که از طریق جمع آوری زباله های پلاستیکی امرار معاش می کنند ، زباله بازیافتی کارخانه آبیدجان را تأمین می کند.

Image result for Build a school in Ivory Coast with recycled plastic"

ایزابل کریستینا گیمز ، مدیر عامل شرکت کانسپتوس پلاستیکوس ، شرکت بازیافت پلاستیک ساخت کارخانه ، گفت: “با تبدیل آلودگی پلاستیک به یک فرصت ، قصد ما کمک به زنان است تا از فقر دور شوند و دنیای بهتری برای فرزندان خود بسازند.”

تخمین زده می شود که آفریقا ۴٫۴ میلیون تن زباله های پلاستیکی سوء مدیریت شده در سال ۲۰۱۰ داشته باشد ، رقمی که دانشمندان هشدار داده اند در صورت عدم انجام کار مفیدی ، در سال ۲۰۲۵ به ۱۰٫۵ میلیون تن برسند. تخمین زده می شود در سطح جهان ، ۳۲ میلیون تن زباله تولید می شود.

مهندس کامرون که مجموعه جمع آوری و بازیافت خود را با نام RED-PLAST ایجاد کرده است ، گفت: زباله های پلاستیکی به طور فزاینده ای از سال ۲۰۱۲ مورد استفاده قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه تولید کاشی های کف  را از زباله های پلاستیکی بازیافت شده نیز شروع کرده ایم ، افزود: این کاشی ها می توانند برای آسفالت کردن جاده هایی که آسفالت وجود ندارد نیز استفاده شود.

*یک میلیون در دقیقه

طبق گفته سازمان برگزار کنندگان روز جهانی زمین ، در سطح جهان ، هر دقیقه ۱ میلیون بطری پلاستیکی خریداری می کنیم . بطری های دور ریخته شده فقط بخشی از ۲۷۵ میلیون تن زباله های پلاستیکی تولید شده در سراسر جهان سالانه را تشکیل می دهند.

در گزارش اقتصادی صنعت بسته بندی پلاستیکی ، مجمع جهانی اقتصاد خاطرنشان کرد: ۸ میلیون تن پلاستیک هر سال وارد اقیانوس ها می شود ، ضمن هشدار اینکه این ماده می تواند ۵۰۰ سال طول بکشد تا تخریب شود.

آنقدر ضایعات پلاستیکی وارد محیط جهان شده اند که این مشکل بزرگ جهانی ، رو به رشد و واقعی جهان است. “

حدود ۹۰٫۵ درصد از ۶٫۳ میلیارد تن متریال زباله های پلاستیکی تولید شده از زمان آغاز تولید انبوه در حدود ۶۰ سال پیش ، تولید شده اند که اکنون در محل های دفن زباله ها و اقیانوس ها در اطراف سیاره ما قرار دارند یا سوزانده شده اند. اگر راه خود را تغییر ندهیم ، تا سال ۲۰۵۰ ، حدود ۱۲ میلیارد تن از زباله های پلاستیکی وجود خواهد داشت .

پس ابتکاراتی برای راه اندازی کارخانه های بازیافت زباله می تواند تا حدود بسیار زیادی از حجم زباله های پلاستیکی کاسته و از طرف دیگر برای ساخت مواردی همچون کلاس درس، کف خیابان ها بجای آسفالت و مواردی این چنینی کاربرد قابل استفاده ای خواهد داشت.

*پرداخت با پلاستیک

در پایتخت چین ، پکن و سورابایا ، دومین شهر بزرگ اندونزی ، می توانید بلیط خود را برای یک اتوبوس یا مترو با یک کیسه پلاستیک بازیافت خریداری کنید.

در سورابایا بلیط بلیت اتوبوس دو ساعته بسته به اندازه آنها ۱۰ لیوان پلاستیکی یا حداکثر پنج بطری پلاستیکی دارد. هر اتوبوس می تواند روزانه حداکثر ۲۵۰ کیلو گرم بطری پلاستیکی جمع کند و به شهر در جهت هدف خود در از بین بردن زباله های پلاستیکی تا سال آینده کمک می کند.

پلاستیک موضوع بزرگی برای اندونزی است. یک مطالعه در مجله Science ، مجمع الجزایر این کشور از هزار جزیره را به عنوان منبع اصلی پلاستیک در اقیانوس های جهان نامگذاری کرد ، وچین نیز در رتبه دوم قرار دارد.

در پکن، در حال حاضر بلیط در سیستم مترو استفاده از بطری های پلاستیکی به عنوان روش های پرداخت روش متعارفی است. مسافران برای هر بطری بین پنج تا ۱۵ سنت اعتبار دریافت می کنند و می توانند کرایه خود را با پول نقد بالا ببرند. رودخانه های چین در بین ۱۰ منبع اصلی آلودگی پلاستیک قرار دارند. یعنی هشت مورد از ۱۰ مورد در آسیا! لذا کاهش زباله پلاستیکی به هرشکل ابتکاری به نفع این شهرهاست.

*اکرم صدیقی. سردبیرسایت اقتصادبرتر

پاسخ دادن