سازمان بهداشت جهانی: ایران به حمایت نیاز دارد

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی با تأکید بر اینکه ایران در مقابله با #کروناویروس به حمایت نیاز دارد، گفت که آمریکا موافقت کرده بخشی از تحریم‌ها علیه ایران از جمله تحریم‌های بانکی را در شرایط فوق‌العاده و اضطراری بردارد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۹ اسفند ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتربه نقل از المیادین، «تدروس آدهانوم گبریسوس» مدیرکل سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از مرز ۲۰۰ هزار نفر گذشت و تعداد فوتی‌ها نیز به بیش از ۸ هزار نفر رسیده است که سهم چین و اروپا از این ویروس در کل دنیا، ۸۰ درصد است.

وی در پاسخ به سؤالی درباره نقش سازمان بهداشت جهانی در کاهش تبعات تحریم‌های آمریکا علیه ایران در شرایط بهداشتی کنونی و شیوع ویروس کرونا افزود: دیروز (سه‌شنبه) با وزیر خارجه آمریکا در این رابطه تماس گرفتم و در آن بر نیاز ایران به حمایت در مقابله با ویروس کرونا تأکید کردم.

وی تصریح کرد: آمریکا نیز با تعلیق برخی از تحریم‌ها علیه ایران به‌خصوص در حوزه بانکی در شرایط فوق‌العاده و اضطراری موافقت کرد.

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی نیز از دیگر کشورهایی که از طریق انتقال تجهیزات پزشکی به ایران، به این کشور در مقابله با ویروس کرونا حمایت کردند، تقدیر و تشکر کرد.

در همین رابطه، «مایک رایان» عضو کمیته امور اضطراری سازمان بهداشت جهانی به شبکه المیادین گفت که «این سازمان با همکاری خود با ایران به‌شکل دائم ادامه می‌دهد».

عضو کمیته امور اضطراری سازمان بهداشت جهانی تأکید کرد که نباید این بحران را که اکنون جهان درگیر آن شده است، به یک مساله سیاسی تبدیل کرد.

رایان گفت که سازمان بهداشت جهانی به کار خود برای آزادسازی منابع و تأمین نیازهای اضطراری و ضروری برای ایران و ایجاد ضمانت به شرکت‌ها برای همکاری در این زمینه بدون نگرانی از عواقب آن ادامه می‌دهد.

پاسخ دادن