سازمان بیمه سلامت هزینه درمان ناباروری را پرداخت می‌کند

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران اعلام کرد: بیمه سلامت تا پایان امسال همه هزینه‌های درمان ناباروری را پرداخت می‌کند و زوجین می‌توانند با ارائه فاکتور نسبت به دریافت هزینه‌های پرداختی از ابتدای سال نیز اقدام کنند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۸ دی ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از سازمان بیمه سلامت کشور، محمد مهدی ناصحی افزود: ارائه خدمات ناباروری از سال گذشته در قانون بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی شده و برای امسال ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای این خدمات در نظر گرفته شد. از دو ماه پیش تاکنون بیمه سلامت به صورت فعال با مراکز ارائه دهنده خدمت درخصوص درمان زوجین نابارور قرارداد جدید منعقد کرده یا قراردادهای گذشته مجدد تمدید شده، از این رو درصد بالایی از این خدمات تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارد. هزینه‌های درمان ناباروری تا سه نوبت در سال پرداخت می شود. بیمه سلامت تا پایان سال جاری همه هزینه‌ها را پرداخت می‌کند و زوجین می‌توانند با ارائه فاکتور نسبت به دریافت هزینه‌های پرداختی از ابتدای سال نیز اقدام کنند.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: اطلاع رسانی کافی در این زمینه انجام شده و این فرصت برای همکاری مراکز درمانی دولتی و خصوصی با سازمان بیمه سلامت در درمان ناباروری فراهم است، از این رو هیچ نگرانی وجود نداشته و بیمه سلامت از همه ظرفیت خود برای ارائه خدمات با کیفیت به زوجین نابارور استفاده می‌کند. بر اساس آمار ۴.۵ میلیون زوج نابارور در کشور زندگی می‌کنند که عمده این افراد در تهران خدمات را دریافت می‌کنند، بیمه سلامت و سازمان تامین اجتماعی با توجه به استانداردهای تعریف شده خدمات را ارائه می‌دهند.

پاسخ دادن