سالمندان بالای ۸۰ سال برای واکسیناسیون کجا بروند؟

سالمندان بالای ۸۰ سال که تا کنون برای واکسیناسیون فراخوان نشده اند می‌توانند اطلاعات و کد ملی خود را در سامانه salamat.gov.ir ثبت کنند تا برای واکسیناسیون به مراکز بهداشتی و درمانی مناسب معرفی شوند.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

بابک عشرتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت : دانشگاه علوم پزشکی ایران بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت از سه شنبه هفته پیش واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال را آغاز کرده است. وی افزود، دو گروه سالمند داریم که دسته اول شامل افرادی است که پرونده الکترونیک سلامت دارند که با آنها تماس می‎گیریم و آنان را به مراکز بهداشتی فراخوان می‌کنیم و دسته دوم کسانی هستند که اطلاعاتی از آنها نداریم که پس از اعلام آغاز به کار سامانه salamat.gov.ir اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کرده و ما آنان را به مراکز واکسیناسیون دوازدهگانه تهران معرفی می‌کنیم.

دکتر عشرتی گفت : ۱۲ مرکز تزریق واکسن داریم و تا الان حدود بیش از ۶۰۰۰ دوز برای سالمندان واکسن تزریق شده است و هنوز هم سایر گروه‌ها مانند بیماران خاص، پاکبانان و پزشکان را برای تزریق واکسن داریم.

سخنگوی جمعیت هلال احمر ایران گفت : بزرگترین محموله واکسن کرونا از طریق صلیب سرخ

چین به میزان یک میلیون دوز وارد ایران شده است که ورود این واکسن سرعت واکسیناسیون را افزایش خواهد داد.

عشرتی تأکید کرد: دریافت واکسن به هیچ عنوان به معنای عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیست‌. وی خاطرنشان کرد: بین سه دانشگاه علوم پزشکی شهر تهران هماهنگی انجام شده تا مراکز واکسیناسیون در سوله و سالن‌های ورزشی و… راه اندازی شود تا سرعت واکسیناسیون افزایش یابد.

پاسخ دادن