امیر سرتیپ پور دستان  : برای سال ۹۶ ارتقاء و ترمیم حقوق شاغلین و بازنشستگان ارتش را شاهد خواهیم بود.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۸ فروردین ۹۶

 در آستانه روز ارتش ، امیر سرتیپ پور دستان جانشین فرمانده کل ارتش با حضور در برنامه نگاه یک شبکه اول سیما در پاسخ به سوال دیگری پیرامون بهبود وضعیت معیشت پرسنل ارتش اظهار داشت: سال گذشته کارهایی در مجموعه ارتش شروع شد، از سرلشکر باقری حقیقتا قدردانی می کنم زیرا بعد از انتصاب ایشان در خصوص ترمیم حقوق ها حرکت گسترده ای را شاهد بودیم.

وی با اشاره به اینکه با تلاش مجموعه ستاد ارتش حقوق کارکنان وظیفه و پایه ترمیم شد افزود: برای سال ۹۶ ارتقاء و ترمیم حقوق شاغلین و بازنشستگان ارتش را شاهد خواهیم بود.

*مشکل مسکن چند ده هزار نفر در سال ۹۶ حل خواهد شد

جانشین فرمانده کل ارتش با بیان اینکه، مشکل مسکن چند ده هزار نفر در سال۹۶ حل خواهد شد گفت: این در حالی است که ۱۰۰ تعاونی مسکن فعال داریم که درگیر مشکلات مالی هستند اما برنامه ریزی های صورت گرفته مشکلات مالی و حقوقی آنها برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به پروژه های نیمه تمامی چون چیتگر، شهید بهشتی و غیره افزود: پروژه های نیمه تمام از سال گذشته به اجرا در آمدند و روز شمار معکوس را زده ایم تا کار به اتمام برسد.

امیر سرتیپ پور دستان با اشاره به اینکه در حوزه مسکن مهر جلسات خوبی با وزیر مسکن داشتیم خاطرنشان کرد: به دانشجویان افسری مسکن مهر را با مبالغ پایین واگذار کردیم.

بیشتر بخوانید: در پرونده جهانبانی چه می گذرد؟#عمار_صالحی فرزند امیرصالحی فرمانده ارتش

جانشین فرمانده کل ارتش با اشاره به برنامه های تعریف شده برای بانک حکمت ایرانیان گفت: مطالعات اولیه بر روی کارت اعتباری انجام شده تا این کارت در کنار حقوق داده شود و مبالغ این کارت۳ و ۵ میلیون خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه، هم شاغلین و هم بازنشستگان مطمئن باشند که سال ۹۶ یک گام بلند در جهت خدمات معیشتی به کارکنان و خانواده‌های محترم آنها خواهد بود.

وی با بیان اینکه، سال گذشته در حوزه حقوق سربازان ترمیم داشتیم و برای امسال نیز ستاد کل پیش بینی های دارد تا حقوق ترمیم شود.

 

49 نظر از مردم

 1. آقا این امیر امرا میشه بگن کی طلب ارتشی ها رو میدن؟
  دوازده ساله بازنشست شده پدرم هنوز هفده میلیون بدهکارن بهش
  یعنی ارتشی ها یک عمر کنار همن تو جنگ تو بدبختی حتی تو خونه سازمانی اما کاش به اندازه چهارتا کامیون دار تو این وضعیت پشت هم بودیم کنار هم بودیم. فرق نداره شاغل یا بازنشسته برادر من خواهر من دخترمن پسر من زندگی هممون به باد رفته. چه مردی که یه عمر به عشق کشورش لباس ارتش پوشیده چه زنی که باهاش ازدواج کرده چه بچه هاشون. از اول عمر سختی حسرت بدبختی.واسه هیچی. اونقدر خونه به دوشی کشیدیم که جونمون در اومده. خونه مسکن مهر هم که شکر خدا هرکدومش یه جور داره میریزه. به اندازه پول ده تا خونه هم تا الان اجاره خونه دادیم. ملتمون هم انصاف ندارن مسلمون اخه شهریه بچت گرون شده چرا می کشی رو اجاره؟ قیمت مرغ بالا رفته به من چه؟ دخترتو می خوای شوهر بدی جهیزیه چند ده میلیونی درست کنی بعد سه تا دختر من کلا قید ازدواج رو زدن میگن ما خرج نونمون رو در بیاریم هنر کردیم. جالبه حکم افزایش جمعیت هم میدن. جمعیت رو همین جوونایی باید زیاد کنن که کلا سر جوونی پیر شدن. نیاز دارن اما از ترس مخارج نیازشون رو سرکوب می کنن. همین بچه هایی که هفت صبح تا چهار بعد از ظهر برای چهارصد تومن پول جون می کنن بعد همون رو مجبورن واسه خونه بابا خرید کنن. خانواده های ارتشی دارن جون می دن.

 2. الان مثلا قراره حقوق اضافه بشه؟ خرداد شد فعلا که چیزی اضافه نشد. این چیزی هم که میگن اضافه میشه رو باید چیکار کنیم؟ دقیقا همون کاری که پارسال کردیم یه چیزی هم بذاریم روش بدیم دست صاحب خونه. چون اصولا قیمتا که بالا میره صاحب خونه ها هم اجاره هاشون رو دوبل می کنن. حالا بماند که گوشت کیلو شصت تومن شده مرغ کیلو هشت و نیم. با این یک قرون دو زار کار بدبختی پرسنل راه نمی افته اینو همه میدونن. پرسنل باشی یا بازنشسته فرقی به حال ما نمی کنه ارتشی همیشه مظلومه همیشه حسرت داریم. الان جوونای ما بیکارن بعد تو کشور ادم داریم با هفتاد سال سن ده تا شغل داره. اونوقت ارتشی ها بازنشست میشن به جای استراحت تازه باید برن مسافرکشی. حق درمان و اینا هم که به سلامتی گفتن جدیدا شامل قلب و ریه و اینا نمیشه رسما میگن باید سرطان داشته باشید تا حق درمان تعلق بگیره بهتون. بیمه هم همینو بگم دو ماه پیش دخترم عمل چشم داشت. بیمه قبول نکرد. خیلی راحت یه مسئول گذاشتن برگه ای که سه تا دکتر میگن بیمه باید شاملش بشه رو بدون معاینه رد کرد. حالا حساب کن حقوقت یک و نیم میلیون باشه یک و سیصد بدی اجاره پنج سر عائله داشته باشی بخوای یک و نیم هم پول درمان دخترتو بدی خورد و خوراک بخوره تو سرمون سالی یه دست لباس زن و بچمون نمیتونن بخرن. خودمون سر پیری شدیم آینه عبرت. به پسرم میگم بیا برو ارتش میگه تو چه خیری دیدی که من ببینم. راستم میگه عمری که ما برای ارتش گذاشتیم حمالی می کردیم الان میتونستیم جلو زن و بچه مون سربلند باشیم.

 3. سلام . آقایی که میگی حقوق یک استوار با سروان یکی شده
  مگه شما که سروانی بسلامتی برنج و روغن و خوراکیات با ما که استواریم فرق داره مگع خرج های خونه شما با ما فرق داره هیچ فرقی نیست فقط درجه ات فرق داره بنده تشکر میکنم خدا خیر بده اون کسی رو که این قانون رو اصلاح کرد

 4. این دولت نمیخواهد حقوق دوقشر ۱معلمان۲ارتشی ها اضافه گردد به دلایل سیاسی .معلم باید همیشه گرسنه باشه وفقط سر کلاس حضور فیزیکی داشته باشه و ارتش هم بعنوان نیروی نظامی درجه ۳ حساب میشه در صورتیکه ارتش در تمام کشورها وجاهت قانونی داشته وهمه دنیا ارتش را به رسمیت شناخته ونیروهای نظامی هر کشور میدانند .باید حقوق ارتشیان خیلی بیشتر از سپاه باشه چون پاسداری شغل رسمی نیست و هیچ جایگاهی ندارد ولی چون کشور در تصرف این شبه نظامیان است حقوق ارتش پایمال شده وروزی پشیمان خواهند شد.

 5. سلام خدمت برادران ارتشی من خودم بازنشسته هستم زمانی مشکلات همکاران را میخواندم درد دل بنده هم بودند اما افسران یا درجداران بفکر همدیگر را زیرسوال ببرند کار درستی نیست همگی جز یک خانواده واحد هستیم حداکثر تفاوت حوقوق بازنشستگان ۲۰درصد باشد مشکلی را حل نخواهد کرد انصاف این نیست که بازنشستگان ۹۰درصد این عزیزان ایثارگران و رزمندگان دوران مقدس هستند که با کمبود حوقوق از یک کارگر ساده شهرداری تهران ۵۰درصد دریافتی کمتری دارند این مقصر افسران و یا درجداران نیست مشکل خانه ملت ودولتمردان هستند که عمدا ویا سهوا میخواهند این قشر زحمت کش را از انقلاب ویا اسلام ناراضی کنند زمان ۳۰سال ریس ستاد ن م اقای فیروز ابادی و فرمانده کل ارتش اقای صالی ارتشی و بازنشستگان را این دو عزیز مسول پرسنل ارتش را بخوبی درک و دلسوزی برایشان نکردند که به این بدبختی پرسنل و بازنشستگان مواجه شدند اگر دو بار دیگر بازنشستگان محترم هماهنگ با بازنشستگان کشوری در ب مجلس طوری که دشمنان این مملکت اسلامی استفاده نادرست نکنند جمع شویم تا مشکلمان را بگوش ناشنوا دولتمردان برسانیم تا مشکل حل شود انشالله

 6. آخه ظلم و بدبختی تا کی.من که خودم همسر ارتشی و تحصیلکرده دانشگاه و رشته معتبر.به خاطر انتقالی همسرم کارم و از دست دادم وااای حالا هم که دور وب مو نگاه میکنم از همه پائینتر زندگی میکنیم .آخه مگه و بچه های ما دل ندارن .آواره و بی پول و بی انگیزه

  • سلام دوست عزیز متاسفانه تو این سالها نسبت به قشر ارتش که حافظ امنیت کشور هستند غفلت شده امیدوارم مشکلات مرزداران و مدافعان میهن اسلامی عاجلانه رفع گردد.

  • برای خانواده های ارتشی به جز سختی و حسرت چیزی وجود نداره تازه وضع شاغلین بهتره بازنشسته ها رو که نیگا میکنی همه بعد عمری کار سر پیری یا شدن راننده آژانس یا یه کار دیگه انجام میدن. و تازه بازم به زور زندگیشون میگرده درحالیکه بازنشستگی زمان استراحت و آرامش باید باشه

پاسخ دادن