ساماندهی اصناف بدون مجوز، در دستور کار

وزیر صمت اعلام کرد: در ساختار جدید این وزارتخانه کسب و کارها (صنف و صنعت) به صورت همزمان مورد توجه قرار گرفته و ساماندهی اصناف بدون مجوز در دستور کار قرار دارد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۹ دی ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از شاتا، سیدرضا فاطمی امین در نشست هم اندیشی با اعضای هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و مراکز استان ها که با حضور اکبری تالار پشتی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس برگزار شد، اظهار کرد: با استقرار ساختار سازمانی جدید وزارت صمت ادغام واقعی در وزارتخانه‌های صنایع و معادن و بازرگانی به وقوع پیوست و نحوه حکمرانی تغییر و به روز شد.

وزیر صمت با بیان اینکه در تبصره ۱۸ اصناف دیده، معافیت‌های گمرکی برای اصناف لحاظ شده و تمام مزایایی که واحدهای صنعتی دارند واحدهای صنفی نیز دارا هستند، گفت: دفاتر تخصصی رشته فعالیت‌ها همزمان صنف و صنعت را جلو می‌برند و تمام مسائل رشته فعالیتها در حوزه مربوطه در درون دفاتر تخصصی همان رشته فعالیت پیگیری می‌شود.

وی همچنین با بیان اینکه در ستاد تنظیم بازار اتاق‌های اصناف، بازرگانی و تعاون حضور دارند و نظرات بخش خصوصی در تمام فعالیت‌ها کسب می‌شود، با اشاره به تفاهم نامه تامین مالی زنجیره ای اظهار کرد: اصناف توزیعی و تولیدی می‌توانند از این تفاهم نامه استفاده و مبتنی بر فاکتورهای الکترونیکی سامانه جامع تجارت تسهیلات دریافت کنند. ساماندهی اصناف بدون مجوز را نیز در دستور کار داریم و پیگیری خواهیم کرد.

گفتنی است که نشست هم اندیشی سیدرضا فاطمی امین، وزیر صمت با اعضای هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و مراکز استانها با حضور اکبری تالار پشتی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس برگزار شد. در این نشست فعالان اصناف به بیان مهمترین نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند. از جمله مهمترین پیشنهادات به هم افزایی با وزارت جهاد کشاورزی برای حل وفصل مسائل مشترک، سیاست گذاری و نظارت واحد برای مجموعه اصناف، نظارت بر تخفیفات فروشگاه‌های زنجیره‌ای، توجه به بخش خصوصی و تشکل‌ها در تصمیم‌گیری ها، برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی و جشنواره‌های خرید و حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا می‌توان اشاره کرد.

پاسخ دادن