سایت های مهم بازاریابی بین الملل

اقتصاد برتر

امروزه با گسترش فضای وب و استفاده روز افزون مردم دنیا از بستر اینترنت، بازاریابی بین المللی صادرات جهت یافت مشتری خارجی  نیز بصورت سایت های صادراتی در آمده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۰ آبان ۹۹

امروزه با گسترش فضای وب و استفاده روز افزون مردم دنیا از بستر اینترنت، بازاریابی بین المللی صادرات جهت یافت مشتری خارجی  نیز بصورت سایت های صادراتی در آمده است. در نتیجه باید آموزش بازاریابی صادرات و بازاریابی خارج از کشور را از طریق این سایت های صادراتی جدی بگیریم. در این مقاله به سوال چگونه برای صادرات مشتری پیدا کنیم یا یافتن مشتری خارجی از طریق سایت های آنلاین صادراتی پاسخ داده  و نمونه های مهم را با ذکر منبع بیان می کنیم. ما در بخش آموزش صادرات گام به گام بصورت کامل به این مقوله پرداخته ایم.

در حوزه بازرگانی بین الملل، خیلی از شرکت های کوچک، متوسط و یا نوپا توانایی پرداخت هزینه های سنگین جهت بازاریابی بین الملل خود را به یک شرکت بازاریابی برای صادرات ندارند و حتی امکان شرکت در نمایشگاه های بین المللی برون مرزی نیز برای آن ها میسر نیست. اما این ها دلایلی برای توقف و خروج این شرکت ها از چرخه بازرگانی نمی باشد.

بهترین ابزار برای چنین شرکت هایی آموزش بازاریابی بین الملل، اشراف بر قواعد اینکوترمز ۲۰۲۰ و کار با سایت های معتبر جهانی در همین حوزه می باشد. سایت هایی که سازمان ها می توانند بصورت رایگان و یا با پرداخت مبلغی برای خود پروفایلی ایجاد کرده و بتوانند با مدیریت بازاریابی بین الملل خود به اطلاعاتی از قبیل: آنالیز رقبا، لیست خریداران خارجی ، نمایش محصولات و ارتباطات مفید به توسعه و رشد بازار خود دست یابند.

سایت موتور جستجوگر گوگل

شاید نام بردن از سایت موتور جستجوی گوگل برای شما بعنوان یک سایت مهم در حوزه بازاریابی بین الملل مضحک بنظر برسد. چنانچه کاربر توانایی جستجوی صحیح در این موتور جستجوگر را داشته باشد به سادگی می تواند به هدف اصلی خود که پیدا کردن مشتری برای فروش محصول صادراتیش هست برسد. برای جستجو و دسترسی به مشتریان خارجی در کنار عبارت های جستجویی خود از واژه دایرکتوری Directory استفاده کنید. این واژه در دیتابیس اکثر کشورهای دنیا بعنوان یک عبارت شناخته شده و کاربردی می باشد و شما توسط آن به راحتی به لیست های مدنظر خود می رسید. مثلا بجای جستجوی وارد کننده خرما Importer of Dates از عبارت دایرکتوری وارد کننده های خرما  Date Importers Directory استفاده نمایید.

www.google.com

سایت اطلس پیچیدگی های تجاری هاروارد

اقتصاد برتر

این سایت نتیجه یک پروژه تحقیقاتی در دانشگاه هاروارد می باشد که اطلاعات واردات و صادرات اکثر کالا ها در دنیا را تا سال ۲۰۱۸ در اختیار کاربر خود قرار می دهد. استفاده از این سایت برای انتخاب بازار هدف، تجزیه و تحلیل و شناخت رقبا در حوزه صادرات و واردات توصیه می شود. ما در بسته صادرات گام به گام بصورت مفصل به توضیح و کار با این سایت پرداخته ایم

www.atlas.cid.harvard.edu

سایت اینتراسن

سایت اینتراسن International Trade Center وابسته به سازمان بین الملل و WTO می باشد و هدف این سایت کمک به صنایع کوچک بوده و بعنوان یکی از معتبرترین سایت ها در زمینه اطلاعات صادرات و واردات محسوب می شود. از بین ۷ ابزار بازاریابی این سایت، تردمپ Trademap.org و مک مپ Macmap.org بعنوان مهمترین بخش ها و بازوهای اجرای آن محسوب می شوند.

www.intracen.org

سایت تردمپ ارائه کننده آمار و اطلاعات صادرات و واردات می باشد. مثلا کشور امارات چه مقدار زعفران از کشور ایران وارد می کند؟

www.trademap.org

سایت مک مپ ارائه کننده تعرفه و قواعد کشور هدف می باشد. مثلا اگر بخواهیم کالای زعفران را  از ایران به امارات صادر کنیم در سایت مک مپ میزان تعرفه، اسناد و مجوزهای لازم برای صادرات به امارات را برای ما مشخص می کند.

www.macmap.org

سایت کمپاس:

کمپاس یکی از سایت های خوب در مشتری یابی صادرات محسوب می شود. کاربر با جستجوی نام کالا می تواند به اطلاعات Bayer ها Importer های آن کالا در سرتا سر دنیا دست پیدا کند.

www.kompass.com

 

جهت دسترسی به ویدئو و متن کامل این مقاله به بخش مطالب مفید سایت نوین تجارت محترم و مقاله سایت های بازاریابی بین الملل به قلم دکتر رحیم محترم مراجعه نمایید.

پاسخ دادن