سایه جنگ دور شد

اقتصادبرتر

طی ماه های گذشته، یک عملیات روانی گسترده به راه انداختند که قرار است جنگ به راه بیفتد؛ حتی برخی سرویس های اطلاعاتی می گفتند قرار است به شما حمله شود.

تهران – اقتصاد برتر – ۹ شهریور ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر، تحلیل جمهوری اسلامی این بود که‌ این حربه ای است تا ما پای میز مذاکره برگردیم. با سرنگونی پهپاد آمریکایی، سایه جنگ اما بر طرف شد. اکنون نیروهای مسلح جمهوری اسلامی از آمادگی کامل  برای دفاع و محافظت ار مرزها می گویند.

* اشراف کاملی بر مرزها داریم

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه سیطره اطلاعاتی کاملی برای مرزها داریم، گفت: امنیت و خدمت از جمله ماموریت‌ها و هدف‌گذاری‌های کلان سپاه است.

سرلشکر حسین سلامی گفت: در ادامه بازدیدها از مرزهای مختلف  میهن اسلامی طی هفته‌های گذشته، امروز موفق شدیم مرزهای شمالی کشور به خصوص حد فاصل اصلاندوز و سد خداآفرین و غرب جلفا را مورد بازدید قرار دهیم، الحمدلله به فضل الهی هم سیطره اطلاعاتی کاملی برای مرزها حاکم است و هم مرزها، مرزهای بسیار آبادی است و مردم در روستاها کاملاً مستقر و در حال فعالیت هستند و اشراف، اقتدار و سیطره امنیت کاملی حاکم است که توسط نیروها و واحدهای مرزدار ما در این نقاط برقرار شده است.

وی افزود: البته سپاه در امتداد توجه به امنیت مرزها و امنیت ملی، موضوع مردم یاری و محرومیت زدایی را  نیز در این مناطق در دستور کارخود قرار داده و آن را با قاطعیت و اراده محکم دنبال خواهد کرد، زیرا معتقدیم که باید مسیرهای موازی را توأم با هم برای عبور از مشکلات ناشی از فشارهای اقتصادی و  فضاسازی‌های روانی دشمن بپیماییم.

سرلشکر سلامی خاطر نشان کرد: در استان آذربایجان‌شرقی ۳۸ پروژه بزرگ را قرارگاه خاتم الانبیا (ص) به اتمام رسانده است و ۱۱ پروژه بزرگ را از جمله متروی شهر تبریز را که امروز از آن بازدید کردیم در دست اجرا دارد.

وی افزود: پروژه انتقال آب به طول ۸۱ کیلومتر از زرینه رود به شهر تبریز و تامین آب شرب مردم شریف این شهر و همچنین سد کلقان چای که طی روزهای گذشته به بهره برداری رسیدند، از دیگر پروژه هایی هستند که جهادگران قرارگاه خاتم  در دست اجرا  دارند.

فرمانده کل سپاه گفت: این مجموعه یکی از کارهای شگفت انگیز ملی و از نمادهای بزرگ خودباوری، خود اتکایی و استقلال کشور در این منطقه به شمار می رود، معدنی که ۴۰درصد مس کل کشور را دارا و سنگ مس را که دارای شش دهم درصد خلوص می‌باشد را  در کارخانه تغلیظ به ۳۰ درصد کنستانتره مس افزایش می دهد که در صورت تکمیل چرخه ذوب و فرایند پالایش خلوص مس به ۹۹/۹۹ درصد قابل افزایش خواهد بود.

سرلشکر سلامی این پروژه را که به روش E.P.C تکمیل شده است یک مجموعه کامل به هم پیوسته و فشرده از یک شاهکار ملی در این منطقه توصیف کرد.

وی تصریح کرد: محصول مجاهدت و ظهور این تلاش‌ها علاوه بر جلوگیری از خام فروشی، ایجاد اشتغال، رونق تولید و ارزش افزوده و به حرکت دراوردن بخش‌های صنعتی را، در پی دارد و ما امیدواریم انشالله در ادامه حرکت بزرگ ملی‌مان بتوانیم دشمنانمان را در جنگ اقتصادی شکست  قطعی دهیم.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: مقاومت اقتصادی از طریق رونق تولید امکان پذیر است و این تنها راه گذر ما از شرایط موجود در قبال راهبردی که دشمن با جستجوی آن درصدد تسلیم  ملت ایران و تحمیل فرآیند مذاکره است خواهد بود؛ ما تصمیم گرفته‌ایم مقاومت کنیم و این مقاومت ممکن و ساده است زیرا اراده ملت ایران، رهبر معظم انقلاب اسلامی و  همه بخش‌های نظام پشت آن است.

سرلشکر سلامی در ادامه خاطر نشان کرد: این یک فرآیند و مسیری است که ملت بزرگ ما به برکت رهبری عظیم الشأن انقلاب انتخاب کرده و این راه را ادامه خواهد داد، در واقع این راه ناامید کردن و تسلیم دشمنان در مقابل اراده این ملت عظیم و سربلند است.

* نیروهای مسلح اهل شعار نیستند

معاون تربیت و آموزش نیروی پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه نیروهای نظامی معمولا عملگرا هستند، گفت: از چندین سال قبل، رادارها را بدون نیاز به خارج از کشور در داخل به طور کامل تولید می‌کنیم.

امیر محمدرضا علیان‌نژادی اظهار داشت: شاید برای بسیاری از مردم عزیز کشورمان سوال باشد که هواپیمای جاسوسی بسیار پیشرفته و رادار گریز آمریکا که چندی پیش ساقط شد چگونه کشف، ردیابی و در نهایت مورد هدف قرار گرفت و چگونه عملیات درگیری پیش از انهدام با آن صورت گرفته است.

وی گفت: این عملیات پیشرفته نشان می‌دهد ما به بهترین شکل می‌توانیم از ترکیب و شبکه گسترده راداری که در اختیار داریم استفاده کنیم و بتوانیم از آنها به بهترین شکل بهره ببریم.

معاون تربیت و آموزش نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: ملت ما اقدامات متعدد پدافند هوایی را در چند سال اخیر مشاهده کردند، اقداماتی نظیر نشاندن هواپیمای «آیساف» و ماجرای هواپیمای صدراعظم آلمان را افسرانی انجام دادند که از درجه افسری تا سروانی بودند. این نشان می‌دهد که آموزش‌ها به درستی انتقال داده شده و شبکه فرماندهی و کنترل را هم افسرانی جوان و کاربلد هدایت می‌کنند و مدیریت آن نیز با همین افسران جوان است.

وی تصریح کرد: در شبکه فرماندهی و کنترل پدافند هوایی حداکثر زمان تصمیم گیری دو دقیقه است. این زمان فرصت آن را به ما نمی‌دهد که از مقامات بالاتر کسب تکلیف کنیم، به همین دلیل نیاز است که نیروها به عنوان سلول هوشمند در لحظه بتوانند تصمیم گیری و اقدام کنند.

علیان‌نژادی تصریح کرد: در حوزه آموزش مانند دیگر نیروهای ارتش، نیروی پدافند هوایی نیز دارای دانشگاه و مراکز آموزشی است و در این مراکز بحث آموزش به دانشجویان صورت می‌گیرد و تفاوتی ندارد این نیروی آموزشی موشکی یا سیستم راداری یا سامانه‌های فرماندهی و کنترل را ببیند. در این مراکز، آموزش‌های مورد نیاز به نیروها داده شده و بعد از آن در یک دوره متمرکز آموزش‌های تخصصی را می‌گذرانند و با یک سلاح کار می‌کنند و در نهایت به یگان اعزام می‌شوند و سطوح مختلف مهارت را می‌گذرانند.

وی افزود: نیروهای نظامی به دنبال رجزخوانی و شعار نیستند و معمولا عملگرا هستند. رفتار جمهوری اسلامی ایران در حوزه رادار و پدافند نشان داد که در کجای جهان قرار داریم و اتفاقاتی که در حوزه کشف، رهگیری و انهدام صورت گرفته به خوبی ثابت کرد که جمهوری اسلامی جزو کشورهای برتر جهان در این حوزه است و هیچ قطعه ای از رادار وجود ندارد که ایران توان ساخت آن را نداشته باشد.

پاسخ دادن