سایپا هزار دستگاه اتوبوس تولید می‌کند

جواد سلیمانی مدیر عامل گروه خودرو سازی سایپا اعلام کرد، تفاهم نامه تامین ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس با مدیر عامل اتحادیه اتوبوسرانی شهری کشور امضاء شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۹ دی ۹۹

سید جواد سلیمانی در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت : سایپا ظرفیت تولید ۳۰۰۰ هزار دستگاه اتوبوس را دارد. سلیمانی گفت : سایپا در خودروهای تجاری پروژه‌های بزرگ و ملی دارد و بزودی وانت جدید سه محوره سایپا رونمایی خواهد شد. مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: وزرات کشور می‌تواند برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی به ظرفیت‌های تولیدی سایپا اتکا کند. سلیمانی گفت : گروه خودروسازی سایپا در تولید خودرو تجاری رتبه اول کشور را دارد بدین جهت پتانسیل خوبی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی وجود دارد که وزارت کشور و سایر نهادها می‌توانند از آن بهره ببرند. مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا اظهارداشت: تفاهم نامه تامین ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس درون شهری بین دو مجموعه سایپا است که ۵۰۰ دستگاه آن قرار است توسط سایپا دیزل و ۵۰۰ دستگاه دیگر توسط زامیاد تولید شود، اما قطعا ظرفیت مجموعه‌های یاد شده بیشتر از این است که در صورت سفارش وزارت کشور می‌توان در راستای تامین آن اقدامات لازم را انجام داد. وی با اشاره به اینکه گروه خودروسازی سایپا توانایی این را دارد که اتوبوس‌های سفارش داده شده را در سه مدل دیزلی، گازسوز و برقی تامین کند، گفت: محصولات گروه خودروسازی سایپا مطابق با استانداردهای جاری کشور و ضوابط محیط‌ زیست است. سلیمانی تصریح کرد: برنامه ریزی ما این است که تا سه ماه آینده حداقل ۲۰ درصد سفارش کلی را به وزارت کشور تحویل دهیم تا بتوان در مسیر نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور گام برداشت.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا افزود: این گروه خودروسازی (سایپا دیزل، زامیاد و ایران‌کاوه) سالانه ظرفیت تولید ۳ هزار دستگاه اتوبوس را دارد از این رو وزارت کشور می‌تواند سهم سایپا را در نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل عمومی افزایش دهد.

پاسخ دادن