ستاد ترامپ : شمارش آرا را متوقف کنید

ستاد ترامپ که متوجه شده آرای ایالت میشیگان را نیز از دست داده است ، رسما  با درخواست توقف شمارش آرا در این ایالت وارد فاز حقوقی انتخابات شد . 

تهران – اقتصاد برتر – ۱۴ آبان ۹۹

ستاد ترامپ اعلام کرد ،  دادخواستی را به دادگاه میشیگان داده که طی آن خواستار توقف شمارش آرا در میشیگان شده است. ستاد ترامپ مدعی شد، به نمایندگان این ستاد دسترسی کافی برای حضور و نظارت در محل‌های شمارش آرا داده نشده است.

دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه انتخابات ساعاتی پیش مدعی شد در ایالت‌های تحت کنترل دمکرات ها، آرای وی که جلوتر از بایدن بوده است، به طرز عجیبی  ناپدید شده است.

جو بایدن در ایالت‌های میشیگان و ویسکانسین که پیش‌تر قرمز رنگ بودند، توانسته گوی سبقت را از رقیبش برباید. دونالد ترامپ در ایالت‌های جورجیا، کارولینای شمالی و پنسیلوانیا جلوتر است.️ رقابت تنگاتنگی بین دو رقیب انتخابات آمریکا جریان دارد ولی روند اخیر به نفع بایدن است. ترامپ در اکثر مصاحبه‌های تلویزیونی قبل از انتخابات، اعلام کرده بود اگر شکست بخورد نتیجه انتخابات را نخواهد پذیرفت. رئیس جمهور آمریکا روز گذشته نیز اعلام کرد در صورت عدم پیروزی کار را به دیوان عالی آمریکا خواهد کشاند. هواداران ترامپ مدعی هستند، تعداد آرای بایدن در برخی از ایالت‌ها از واجدین شرایط و ثبت نام کنندگان بیشتر است. بایدن نیز اعلام کرده است، اگر ترامپ کار را به دیوان عالی بکشد شکست مفتضحانه ای را تحمل خواهد کرد. کارشناسان سیاسی در آمریکا می‌گویند، دمکرات‌ها چون حدس می‌زدند ترامپ کار را به جر زدن خواهد کشاند، از مدت‌ها پیش تیم‌های حقوقی خود را فعال کرده اند تا در صورت لزوم در دیوان عالی از بایدن حمایت کنند.

پاسخ دادن