ستاره بنز بر شانه ایران خودرو

«گروه صنعتی ایران خودرو» و «شرکت مرسدس بنز» قرارداد ایجاد شرکت مشترک در حوزه فروش و خدمات پس از فروش خودروهای تجاری را امضا کردند. همچنین قرار داد دو شرکت مشترک دیگر نیز در ماه‏های آینده نهایی می‏شود.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۷ شهریور ۹۶

این قرارداد میان شرکت ایران خودرو دیزل به نمایندگی از گروه صنعتی ایران خودرو و شرکت بنز، در سایت تولید «وورث»، مقر اصلی مرسدس بنز به امضا رسید.
در امضای این قرارداد «علی ماجدی» سفیر ایران در آلمان، «محسن صالحی نیا»، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، «هاشم یکه زارع» مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و جمعی از مدیران ارشد دو شرکت حضور داشتند.
یکه زارع، مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو در این مراسم با اشاره به امضای قرار داد و تفاهمنامه با شرکت بنز در تولید و فروش محصول سواری، ابراز امیدواری کرد که با توجه به همکاری‏های دو شرکت در حوزه خودروهای تجاری همکاری طرفین در خصوص تفاهمنامه و قرارداد سال گذشته نیز به همین منوال پیگیری شود.
قرارداد خودروهای تجاری که امروز امضا شد، شامل ایجاد شرکت مشترک در حوزه فروش و خدمات پس از فروش خودروهای تجاری است. این شرکت، به صورت انحصاری مسئولیت فروش محصولات تجاری مرسدس بنز را بر عهده خواهد داشت.
همچنین شرکت دوم که قرارداد آن در ماه آینده نهایی می‏شود، مسئولیت تولید را برعهده دارد و نسل فعلی و آینده «کامیون آکتروس» از جمله تولیدات این شرکت خواهد بود.
نسل فعلی آکتروس تا سال ۲۰۱۹ تولید شده و نسل جدید این کامیون نیز از سال ۲۰۱۹ به بعد بر اساس استانداردهای روز اروپا تولید خواهد شد. در فاز بعدی نیز خط تولیدی جدید دیگری پیش‏بینی شده است.
بر اساس برنامه، ساخت داخل شرکت مشترک تولیدی در سال نخست به ۲۰ درصد خواهد رسید و این میزان در صورت صرفه اقتصادی می‏تواند به ۳۰ تا ۵۰ درصد افزایش پیدا کند.
بر اساس این گزارش نیازسنجی و تولید محصولات جدید و جایگزینی با محصولات فعلی نیز در برنامه شرکت مشترک تولیدی ایران خودرو و «دایملر» پیش بینی شده است.
همچنین شرکت دیگر در حال مذاکره، در خصوص تولید موتور میان شرکت ایران خودرو دیزل و دایملر بوده که وظیفه آن تولید موتورهای جدید بر اساس نیاز بازار در شرکت مشترک جدید است.
شرکت مرسدس بنز نخستین برند خودروهای تجاری در دنیا را در اختیار دارد که امضای قرار داد سرمایه گذاری مشترک با ایران خودرو بیانگر امنیت سرمایه گذاری در ایران است.
ارتقای کیفیت خودروهای تجاری
«علیرضا ساجی» مدیر عامل ایران خودرو دیزل گفت: با توجه به محدودیت ترانزیت خودروهای تجاری در اروپا و لزوم رعایت مباحث کیفی این نوع محصولات، ارتقای کیفیت خودروهای تجاری مورد توجه قرار گرفته است.
وی در حاشیه امضای قرارداد ایران خودرو دیزل و بنز تاکید کرد: اصل قرارداد همکاری با بنز مبتنی بر ایجاد شرکت مشترک است و در این شرکت در خصوص تولید و فروش محصولات مختلف تصمیم گیری می‏شود. امکان تولید تمامی محصولات تجاری در این قرارداد پیش بینی شده است.
مدیر عامل ایران خودرو دیزل با تاکید بر ضرورت ارتقای کیفیت محصولات تجاری تصریح کرد: با توجه به ضرورت حفظ هر چه بیشتر محیط زیست، باید از خودروهای نسل جدید، دوستدار محیط زیست و مصرف سوخت مناسب استفاده کنیم و در این قرارداد به این موضوع توجه جدی شده است. بحث محیط زیست، چالش خودرو سازان تجاری است و گروه صنعتی ایران خودرو این موضوع را در دستور کار قرار داده است. پیش از این نیز ایران خودرو دیزل قرارداد همکاری با شرکت «هیوندای» را امضا کرده بود.
قرارداد آغاز مجدد همکاری میان دو شرکت در جریان دیدار ساجی مدیرعامل شرکت ایران خودرو دیزل با «ادوارد لی» قائم‌مقام ارشد مدیرعامل در بخش خودروهای تجاری شرکت هیوندای، به امضا رسید.
وی در این باره یادآور شد: بر اساس این قرارداد شرکت ایران خودرو دیزل به عنوان اولین و قدیمی‌ترین همکار شرکت هیوندای در بخش خودروهای تجاری، تولید چندین محصول جدید با فناوری روز شرکت هیوندای را آغاز و آنها را به بازار ایران عرضه خواهد کرد.
ساجی تاکید کرد: چشم‌انداز روشنی از توسعه همکاری‌ها میان دو شرکت در دور جدید همکاری‌های فیمابین وجود دارد و مدیران شرکت هیوندای در مذاکرات فیمابین از آمادگی کامل خود در این زمینه خبر دادند. شرکت ایران خودرو دیزل همچون گذشته، توسعه و همکاری با خودروسازان معتبر جهانی را برای افزایش تنوع سبد محصولات در دستور کار خود قرار داده و آغاز مجدد همکاری با شرکت هیوندای از جمله اقدامات انجام گرفته در این خصوص است.
مدیر عامل ایران خودرو دیزل افزود: قرار داد همکاری با شرکت هیوندای در خصوص تولید انواع اتوبوس درون شهری و برون شهری و همچنین مینی بوس و کامیونت است. ایران خودرو از ابتدای امسال عزم خود را برای توسعه همکاری‏های بین‏المللی جزم کرده است.
تفاهمنامه ۱۰ جانبه
این شرکت اردیبهشت امسال نیز تفاهمنامه ده جانبه‏ای را با معاونت علمی- فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه‏های صنعتی شریف و امیرکبیر، «شرکت پینین فارینا» ایتالیا، «پانچ» بلژیک، «هیوندای پاورتک» کره جنوبی و «بنتلر» و «ماهله» آلمان امضا کرد و تمامی مراحل طراحی و تولید پلتفرم و محصول اختصاصی ایران خودرو توسط برترین‏های صنعت خودروی جهان آغاز شد.
گروه صنعتی ایران خودرو و شرکت پینین فارینا ایتالیا قراردادی را به امضا رساندند که براساس آن شرکت ایتالیایی با همراهی شرکت‏های ذکر شده، پلتفرم و محصولات جدید ایران خودرو را طراحی و تولید می‏کند.
سرمایه گذاری لازم برای اجرای قرارداد بیش از ده هزار میلیارد ریال برآورد می شود و کلیه مراحل آن در داخل کشور و گروه صنعتی ایران خودرو انجام خواهد شد. این قرارداد نخستین و بزرگ‏ترین همکاری بین‏المللی ایران در این زمینه به شمار می‏آید.
اجرای کامل این قرارداد به طراحی و تولید پلتفرم اختصاصی گروه صنعتی ایران خودرو منجر می‏شود که محصولات متعدد در مدل‏های مختلف «سدان»، «هاچ بک»، «کراس آور» و شاسی بلند، هیبرید و برقی روی آن به تولید خواهد رسید. پیش‏بینی می‏شود نخستین محصول این قرارداد در نیمه دوم سال ۱۳۹۸ وارد بازار ایران شود.
همچنین در راستای تحقق «اقتصاد مقاومتی»، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان یکی از ارکان اصلی این کنسرسیوم (همکاری مشترک) حضور دارد و با تشکیل و توسعه شرکت‏های دانش بنیان طراحی – مهندسی گام‏هایی را در زمینه تامین قطعات و مجموعه‏های موتور،‌ گیربکس، اکسل، استایل، بدنه و برق و الکترونیک برخواهد داشت.
ضمن اینکه دانشگاه صنعتی شریف برای طراحی و توسعه خودروهای الکتریکی و دانشگاه صنعتی امیرکبیر برای طراحی و توسعه خودروهای هیبریدی در این طرح مشارکت خواهند داشت.
برای اجرای این قرارداد نیاز است تا علاوه بر حضور و فعالیت شرکت‏های دانش بنیان فعال در حوزه صنعت خودرو و قطعه سازی، شرکت‏های جدیدی نیز ایجاد شود تا در زمینه انتقال تکنولوژی و مراحل مختلف این تحول بزرگ، گروه صنعتی ایران خودرو را همراهی کنند.
همکاری با انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با هدف ارتقا ساخت داخل و تولید قطعات و مجموعه‏های جدید از دیگر محورهای اصلی قرارداد و تفاهمنامه امضا شده توسط گروه صنعتی ایران خودرو و شرکت‏های خارجی است. با مشارکت انجمن قطعه سازان در این کنسرسیوم، علاوه بر بومی سازی و تولید داخل قطعات و مجموعه‏ها، سطح دانش فنی و تخصصی سازندگان ایرانی به طور قابل توجهی توسعه می یابد.
پینین فارینا ایتالیا یکی از بزرگ‏ترین شرکت‏های طراحی پلتفرم جهان به شمار می‏آید و در کارنامه کاری خود همکاری‏های زیادی با شرکت‏هایی چون «آلفارومئو»، «جی.ام»، هیوندای، «ولوو»، «جگوار»، «مازراتی»، «پژو»، «هوندا» و «فیات» را دارد. از سال ۱۹۵۱ کلیه خودروهای «فراری» توسط این شرکت طراحی شده است. پینین فارینا به عنوان لیدر این قرارداد طراحی و توسعه پلتفرم اختصاصی برای گروه صنعتی ایران خودرو را به عهده دارد.
شرکت ماهله آلمان نیز در این قرارداد بخش طراحی و توسعه موتورهای جدید برای ایران خودرو را به عهده دارد. براساس تفاهمنامه ای که امضا شده، ماهله ۴موتور جدید برای نصب روی محصولات جدید ایران خودرو طراحی و تولید خواهد کرد. این موتورها در دو حجم ۱٫۲ و ۱٫۵لیتری با سوخت بنزین و گاز خواهند بود. مشابه موتورهایی که به صورت اختصاصی برای گروه صنعتی ایران خودرو طراحی و تولید خواهد شد هم اکنون توسط ماهله برای خودروسازان بزرگی مانند فورد، بی.ام.و و «فولکس واگن» ساخته شده است.
در تفاهمنامه ده جانبه امضا شده، طراحی و توسعه اکسل جدید و مجموعه‏های مربوطه به عهده شرکت بنتلر از کشورآلمان است. این شرکت یک تامین کننده کامل است که در بخش سازه، شاسی، ماژول‏ها و سیستم موتور و اگزوز در دنیا پیشرو است. بنتلر در ۲۹کشور جهان ۷۰کارخانه دارد و با خودروسازان بزرگ دنیا همکاری می‏کند.
شرکت‏های پانچ بلژیک و هیوندای پاورتک کره جنوبی نیز طراحی و توسعه گیربکس‏های دستی و اتوماتیک برای محصولات آینده ایران خودرو را به عهده دارند. افزایش تقاضای بازار برای خودروهایی با گیربکس اتوماتیک باعث شده است تا در اجرای این کنسرسیوم بین‏المللی توجه ویژه‏ای به تولید محصولات با گیربگس اتوماتیک صورت بگیرد و شرکت‏های برتر دنیا در این زمینه به کار گرفته شوند.
ایران خودرو در مسیر جهانی
توسعه مدل همکاری مولتی برند و تغییر راهبردی سهم شرکای خارجی در محصولات و افزایش توان چانه زنی در نحوه همکای‏ها با تاکید و صادرات و بالانس ارزی بخشی از تلاش‏های ایران خودرو در همکاری با شرکت‏های خارجی است.
ایران خودرو در همکاری‏های جدید خود با خودروسازان خارجی بر سرمایه گذاری طرف خارجی در خطوط تولید تاکید کرده و صادرات ۳۰ درصدی تولیدات مشترک را به عنوان سرفصل مهم قراردادها مد نظر قرار داده است. سرمایه گذاری طرف خارجی در کل زنجیره ارزش از تحقیق و توسعه تا خدمات پس از فروش را شامل می‏شود.
ایران خودرو توانسته اولین ثمره «برجام» در صنعت را به نام خود کند و با اجرایی کردن قرارداد خود با شرکت پژو اولین و مهم ترین گام در مسیر خودروساز شدن را بردارد.
دور تازه همکاری ایران خودرو با پژو فرانسه با تاسیس شرکت مشترک ایکاپ آغاز شد. مدل همکاری جدید این دو شرکت به صورت سرمایه گذاری مشترک و یا همان «جوینت ونچر» است. ایران خودرو و پژو به صورت ۵۰-۵۰ در این شرکت سرمایه‏گذاری کرده‏اند که این سرمایه‏گذاری شامل کل زنجیره ارزش خودرو شامل طراحی و توسعه محصول، تامین قطعات، تولید خودرو، فروش و بازاریابی، خدمات پس از فروش و صادرات است. با اجرای این قرارداد تکنولوژی و دانش روز در همه حوزه‏ها به خودروسازی ایران منتقل می‏شود. انجام تحقیقات مشترک در حوزه فعالیت‏های مهندسی، ارتقا و به روزآوری پلتفرم‏های مشترک و توسعه محصولات جدید در این جوینت ونچر از دیگر موارد پیش بینی شده در قرارداد ایران خودرو با پژو است.
داخلی سازی محصولات مشترک با پژو از سرفصل های مهم همکاری ایران خودرو با این شرکت است. خودروهای تولیدی در پایان سال نخست به ۴۰ درصد داخلی سازی عرضه خواهند شد.
ایران خودرو در این قرارداد حق استفاده از پلتفرم‏های موجود و آتی در «ایکاپ» را برای توسعه محصولات برند خود با پلتفرم پژو ۲۰۸، ۳۰۱ و ۲۰۰۸ را نیز کسب کرده است.
در فاز اول قرارداد با پژو خودروهای پژو ۲۰۰۸، ۳۰۱ و ۲۰۸ وارد بازار می‌شود. همچنین واردات برخی خودروهای برند پژو که داخلی سازی آن صرفه اقتصادی ندارد در قالب قرارداد واردات بین ایکاپ و پژو صورت خواهد گرفت. این خودروها با استفاده از ظرفیت شبکه فروش و خدمات پس از فروش ایران خودرو به فروش می‌رسد.
«شرکت سوزوکی» نیز از دیگر برندهای مطرح جهانی است که ایران خودرو برای تولید محصول مشترک با آن همکاری می‏کند.
در فاصله سال‏های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۵ ایران خودرو ۲۳۷ هزار خودرو را به بازارهای مختلف هدف صادر کرده است که از این تعداد ۱۰۴ هزار دستگاه محصول «سمند» صادر شده است. در این بین کشور عراق مهم‏ترین بازار صادراتی ایران خودرو به شمار می‏رود.

*اقتصاد برتر

پاسخ دادن