سرخابی‌ها مرداد ماه وارد بورس می‌شوند

اقتصادبرتر

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: قصد داریم باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال را تا مرداد ماه در بورس پذیرش کنیم.

تهران – اقتصادبرتر – ۸ اردیبهشت ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از سازمان خصوصی سازی، علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی سازی درباره وضعیت خصوصی سازی سرخابی‌ها اظهار کرد: واگذاری تیم‌های استقلال و پرسپولیس از سنوات گذشته مطرح است، اما آماده سازی بنگاه‌های این ۲ باشگاه از نیمه دوم سال ۹۸ برای ما مهم بود تا حساب و کتاب‌های این ۲ باشگاه را روشن کنیم.

سرخابی‌ها مرداد ماه وارد بورس می‌شوند/ ارزش گذاری پرسپولیس انجام شد

۲ ورزشگاه به نام سرخابی‌ها کردیم. ساختمان‌هایی بود که سند آن به نام استقلال و پرسپولیس نبود. با توجه به برنامه زمانی که در هیئت واگذاری سرخابی‌ها به بخش خصوصی داشتیم جلسات متعددی با وزارت ورزش و جوانان در این باره برگزار کردیم وجلسه‌ای با وزیر ورزش درباره آماده سازی واگذاری استقلال و پرسپولیس داریم.

او ادامه داد: به هر حال قصد داریم باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال را تا مرداد ماه در بورس پذیرش کنیم. دارایی‌ها و برند باشگاه پرسپولیس مشخص شده اند. ارزش گذاری برای باشگاه پرسپولیس صورت گرفته، اما برای استقلال در شرف انجام است. باشگاه پرسپولیس برند ۴۵ طبقه خود را در اداره مالکیت معنوی شرکت‌ها ثبت کرده و در حال ارزیابی است. همچنین ۵ طبقه از برند باشگاه استقلال به ثبت رسیده و ۴۰ طبقه دیگر در حال ثبت است.

صالح درباره اینکه در صورت واگذاری سرخابی‌ها به بخش خصوصی، گفت: با اهدای ساختمان‌ها و ۲ زمین به سرخابی‌ها به طور عملی دارایی‌های این ۲ باشگاه از بدهی‌های آنها بیشتر می‌شود و از ورشکست نمی‌شوند.

پاسخ دادن