سردرگمی خریداران گواهی سکه طلا

معاملات گواهی سپرده سکه طلا ظرف چند روز اخیر با موج جدیدی از افت نرخ روبه‌رو شد، این کاهش نرخ همسو با افت بهای سکه در بازار فیزیکی کشور بود.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۶ تیر ۱۴۰۰

به گزاش #اقتصادبرتر، در روز گذشته بر ارزش معاملات گواهی سپرده سکه طلا در بازار مالی بورس کالا افزوده شد، مثبت شدن نوسان نرخ ارز در بازار داخل در ساعات ابتدایی بازگشایی بازارها در عین حال که هر اونس طلا به کانال ۱۸۰۰ دلاری بازگشته بود، مهم‌ترین دلایل افزایش قیمت گواهی سکه طلا بود.

البته همچنان معامله‌گران این بازار، نرخ‌های کمتری را برای خرید هر گواهی نسبت به بهای معادل این میزان سکه در بازار آزاد پیشنهاد می‌دهند که این موضوع می‌تواند بیانگر تردید این معامله‌گران نسبت به حفظ سطوح قیمتی فعلی باشد.

معاملات گواهی سپرده سکه طلا ظرف چند روز اخیر با موج جدیدی از افت نرخ روبه‌رو شد، این کاهش نرخ همسو با افت بهای سکه در بازار فیزیکی کشور بود. درحالی از قیمت گواهی سپرده سکه طلا در بازار مالی بورس کالا ظرف روزهای اخیر کاسته شده که طلای جهانی مجدد در مسیر رشد قیمتی قرار گرفته و این فلز گرانبها در هفته جاری از کانال ۱۸۰۰ دلاری به ازای هر اونس عبور کرده است. به این ترتیب سیگنال ارزی مهم‌ترین دلیل افت بهای ارزش گواهی سکه در روزهای گذشته بوده است.

پاسخ دادن