سرقت اطلاعات بانکی ۳۰ هزار کاربر سامانه سجام

رئیس پلیس فتا ناجا از دستگیری باند ۷ عضو کلاهبرداری تحت عنوان سامانه سجام از بانک اطلاعاتی ۳۰ هزار حساب با بیش از ۱۰ میلیارد تومان خبر داد.

تهران- اقتصادبرتر- ۲۰ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از مهر، وحید مجید با اشاره به ارجاع پرونده های متعدد کلاهبرداری به پلیس فتا در خصوص شکایت مال باختگان با ترفند جدید کلاهبرداری گفت: با تجزیه و تحلیل فنی پرونده های مرجوعه مشخص شد تمامی این افراد طی روزهای گذشته با مراجعه به سامانه سجام مورد سرقت اطلاعات کارت بانکی (فیشینگ) و برداشت غیر مجاز از حساب ها قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: با توجه به کثرت پرونده ها ، موضوع در کارگروه ویژه پلیس فتا مطرح و رد پای یکی از مجرمان در استان زنجان کشف شد. پلیس فتا استان با کنار هم قرار دادن سایر شواهد و سر نخ ها، اقدام به شناسایی و دستگیری سایر مجرمان و متهمان پرونده کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: در این رابطه ۷ مجرم مرد و زن در استان های مختلف ، شناسایی و باند مذکور متلاشی شد. اعضای این گروه دارای دانش فنی بالایی در امور رایانه ای و فنی با ایجاد سایت جعلی کاملاً مشابه با سامانه سجام و اقدامات کاملاً حرفه ای در بالا نگه داشتن سامانه جعلی در رنکینگ جست و جو گوگل ، نسبت به برداشت غیر مجاز از حساب های مالی متقاضیان اقدام می کردند.

مجید عنوان کرد: هنگام دستگیری مجرمان، بانک اطلاعاتی از ۳۰ هزار حساب هموطنان و تعداد ۳ دستگاه خودرو به انضمام ۱۲ گوشی تلفن همراه و سه دستگاه لپ تاپ کشف شد. با جمع بندی پرونده های قضائی مرجوعه به پلیس فتا کلاهبرداری از هزار و ۴۰۰ نفر از متقاضیان با مبلغ بیش از ۱۰ میلیارد تومان محرز است.

وی از مردم خواست در صورت داشتن شکوائیه با مراجعه به پلیس فتا محل سکونت ، پیگیر امور قضائی باشند و کاربران فضای مجازی هنگام نیاز به سایت های مشابه به منظور جلوگیری از حوادث مشابه حتماً آدرس کامل را در نوار آدرس URL وارد کرده و هرگز برای دسترسی به سایت های مختلف از سامانه جست وجو گوگل استفاده نکنند.

ساما

پاسخ دادن