سرمایه‌گذاری ۲۰میلیون‌دلاری بوئینگ در یک شرکت گردشگری فضایی

سرمایه‌گذاری ۲۰میلیون‌دلاری بوئینگ در یک شرکت گردشگری فضایی
اقتصاد برتر

بوئینگ اعلام کرد که قصد دارد ۲۰ میلیون دلار در ویرجین گالاستیک ، شرکت گردشگری فضایی که توسط ریچارد برانسون تأسیس شده است ، سرمایه گذاری کند.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۵ مهر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ویرجین گالاستیک در حال حاضر در حال نهایی کردن معامله ۸۰۰ میلیون دلاری برای ادغام با Hedosophia است که نتیجه آن تبدیل شدن به یک شرکت با تجارت عمومی خواهد بود. پیش بینی می شود که این اتفاق قبل از پایان سال ۲۰۱۹ رخ دهد. سرمایه گذاری بوئینگ در نتیجه خرید سهام در واحد Hedosophia خواهد بود.

در بیانیه ای، این دو شرکت اظهار داشتند که آنها با هم روی هم پروژه ها کار خواهند کرد ، اما فقط گفتند که اطلاعات در مورد آنها “در آینده” به اشتراک گذاشته می شود.

هر دو شرکت آماده هستند تا ظرف چند ماه آینده انسان ها را به فضا بفرستند. ویرجین گالاتیک با موفقیت فضانوردان را به فضا برد و برای اولین پروازهای تجاری خود آماده می شود. در ماه آگوست ، این شرکت فضای داخلی فضاپیمای جدید خود را نمایش داد. تا به امروز ، این شرکت ۶۰۳ بلیط برای پرواز با فضاپیمای خود فروخته است و گفته است که پس از شروع عملیات تجاری ، فروش بلیط را از سر می گیرد.
قیمت هر بلیط ۲۵۰ هزار دلار اعلام شده است‌.

بوئینگ در حال حاضر مشغول کار روی کپسول سرنشین دار خود استارلین است که طبق قرارداد با ناسا در حال توسعه است. (ایلان ماسک_اسپیس ایکس نیز در همین برنامه کپسول فضایی سرنشین دار را برای ناسا تهیه می کند.) پس از اتمام ، این کپسول قصد دارد فضانوردان را به ایستگاه فضایی بین المللی برده و به اعتماد آژانس فضایی به فضاپیمای روسی پایان دهد.

انتظار می رود این شرکت نخستین پرواز آزمایشی مداری خود را برای استار لاینر به زودی انجام دهد ، اگرچه زمان دقیق هنوز اعلام نشده است.

پاسخ دادن