سرمایه‌گذاری ۲۵ هزار میلیاردی در بندر رجایی

در آینده نزدیک  ۲۵ هزار میلیارد تومانی در بندر شهید رجایی  سرمایه‌گذاری می‎شود و  به زودی سرمایه‌گذاری‌های خارجی نیز در حوزه دریایی و بندری افزایش پیدا خواهد کرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۰۲ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به تحریم‌های ظالمانه و فشارهای بسیاری که بر حوزه بنادر و دریانوردی وارد شده است تمام تلاش خودمان را انجام داده‌ایم و اجازه ندادیم تا اختلالی در عملکرد بنادر به وجود بیاید و روند جذب سرمایه و سرمایه‌گذاری در بنادر سرعت بیشتری گرفته است.  اخیرا بخش خصوصی داخلی آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری ۲۵ هزار میلیارد تومانی در اراضی پس کرانه بندر شهید رجایی اعلام کرده است که تا کنون تعداد بسیاری تفاهم‌نامه برای سرمایه‌ گذاری‌های کلان بخش خصوصی امضاء کرده و به نتیجه نهایی رسانده‌ایم.

به گفته مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ۲۵ هزار میلیارد تومان برآورد اولیه صورت گرفته با محاسبه درخواست‌ها و تفاهم‌های صورت گرفته بوده و ممکن است این رقم افزایش پیدا کند. البته پیش از این نیز خبرهای معتددی درباره استقبال بخش خصوصی داخلی و کشورهای مختلف برای سرمایه‌گذاری در بنادر کشور اعلام شده بود. محمد سعید اصل سعیدی پور – مدیرکل موافقتنامه‌های بین المللی و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی- پیش از این به ایسنا گفته بود که ۱۰ کشور در صف سرمایه‌گذاری در بنادر ایران قرار دارند و در این میان بنادر چابهار، رجایی و امام خمینی (ره) در صدر توجه قرار دارند و راستاد نیز از سرمایه‌گذاری حدود ۱۶ هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی در حوزه های مختلف و مرتبط با بنادر شمالی و جنوبی کشور خبر داده بود که به گفته او بیش از ۱۳.۵ میلیارد تومان آن در این دولت اتفاق افتاده است.

پاسخ دادن