سرمایه گذاری بخش خصوصی ناجی بیکاران

یک مدرس دانشگاه گفت: کاهش نرخ بیکاری نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی است و در این راستا باید قانون کار اصلاح و از کارآفرینی و توسعه فعالیت های عمرانی حمایت جدی شود.

تهران- اقتصاد برتر- ۲۵ دی ۹۵
یوسف احمدیان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: طی سه سال گذشته در دولت آقای روحانی سالانه نزدیک به ۷۰۰ هزار شغل ایجاد شده که آمار مناسبی نسبت به سال های گذشته است ولی با این وجود افزایش شمار متقاضیان شغل به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر موجب افزایش نرخ بیکاری در کشور شده است.
وی علل افزایش نرخ بیکاری در ایران را به عوامل مختلفی از جمله کمبود اعتبارات و توان مالی دولت ناشی از تحریم ها و کاهش قیمت نفت، تعهدات و هزینه های زیاد مالی دولت که غیرمولد و غیراقتصادی هستند، ناتوانی جذب مناسب بخش خصوصی در امور اقتصادی و تولیدی، عدم جذب سرمایه گذاری خارجی مناسب به دلیل گره های قانونی و ایران هراسی دانست.
این مدرس دانشگاه در ادامه واردات بی رویه در دولت های قبلی، عدم بکارگیری نیروی کار و دانش آموخته گان دانشگاهی، حمایت نکردن صحیح سیستم بانکی از بخش تولیدی کشور را از جمله دلایل رشد پایین اقتصاد در دولت های گذشته عنوان کرد.
احمدیان، بیکاری را یکی از معضلات اصلی اقتصاد ایران دانست که مشکلات اقتصادی و اجتماعی همانند فقر، ناهنجاریهای روانی، مهاجرت، قاچاق مواد مخدر و طلاق را به دنبال داشته است.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت طی ۲۰ سال گذشته همواره در رده اول تا سوم بیکاری کشور بوده است.

پاسخ دادن