سرمایه گذاری در انرژی خورشیدی جذاب برای شرکت های بین المللی

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با اشاره به ظرفیت های خوب سرمایه گذاری در بخش انرژی های نو و خورشیدی در استان گفت: شرکت های معتبر بین المللی متقاضی سرمایه گذاری در یزد و به ویژه در تولید انرژی خورشیدی هستند.

تهران- اقتصاد برتر- ۲۲ دی ۹۵
به گزارش  روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، علی نمازی در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه استان با موضوع ‘ اقتصاد و سرمایه گذاری ‘ در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان افزود: سرمایه گذاری در بخش انرژی های تجدید پذیر از جمله اولویت های استان می باشد.
وی اشتغال زایی در زمینه انرژی خورشیدی را خوب ارزیابی کرد و گفت: تاکنون اقدامات خوبی برای جذب سرمایه گذار در این بخش انجام و نسبت به مکان یابی لازم در این بخش اقدام شده است.
نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد با اشاره استقبال خوب فعالان اقتصادی برای سرمایه گذاری در یزد، همکاری دستگاههای مختلف برای جذب سرمایه گذار در استان، ارائه مشوق های لازم و تسهیل در امور مربوط به آن و همچنین تعامل این اداره کل با فعالان اقتصادی و صاحبان سرمایه را را یاد آور شد و اظهار داشت: مجموعه های لازم نهایت همکاری را در این بخش دارند.
نمازی با اشاره به نقش سرمایه گذاری در رونق اقتصادی، افزایش تولید،کاهش نرخ بیکاری گفت: طی دو سال گذشته توجه خوبی به سرمایه گذاری در استان شده و اقدامات اساسی در این زمینه صورت گرفته است.
وی ایجاد و راه اندازی مرکز خدمات سرمایه گذاری در استان، مرمت و بازسازی ساختمان این مرکز، تلاش برای جذب سرمایه گذاری و برگزاری ۱۴ نشست سرمایه گذاری به ریاست استاندار را از جمله اقدامات انجام شده در راستای جلب توجه مسئولان به اهمیت مقوله سرمایه گذاری بیان کرد.
مدیرکل اقتصاد و دارایی یزد از راه اندازی پنجره واحد فیزیکی برای جذب سرمایه گذاری در مرکز خدمات سرمایه گذاری خبر داد و گفت: این مجموعه ضمن حمایت از این بخش، زیرساخت های لازم را برای سرمایه گذاری فراهم و امور مربوط به آن را تسهیل می کند.
وی اعتبارسنجی شرکت های متقاضی سرمایه گذاری در استان و تلاش برای جذب سرمایه های آنان را از دیگر فعالیت های انجام شده برشمرد و تصریح کرد: خوشبختانه طی دو سال گذشته نگاه استان به این بخش معطوف است و به دلیل حمایت های استانی شاهد رشد و رونق آن هستیم.
نمازی در بخش دیگری از سخنانش منابع مالی مورد نیاز برای اجرای طرح های آماده سرمایه گذاری در استان را ۲۲ هزار میلیارد تومان بیان کرد و گفت: فعالان اقتصادی که اقدام به سرمایه گذاری در این استان کنند از مشوق ها و حمایت های لازم از جمله در بخش گمرکی، بانکی و مالیاتی برخوردار می شوند.
این مسئول از تلاش برای تصویب شیوه نامه مرکز خدمات سرمایه گذاری در شورای برنامه ریزی و توسعه استان خبر داد و گفت: گرچه اقدامات خوب و موثری در زمینه جذب سرمایه گذاری در استان انجام شده است؛ اما معتقدیم هنوز در ابتدای راه هستیم و این بخش نیازمند توجه بیشتر است.
نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری یزد با بیان اینکه نوع سرمایه گذاری برای مسئولان استان مهم است خاطر نشان کرد: اینکه یزد در برخی شاخص ها به عنوان قطب کشور مطرح باشد اقدام خوبی است؛ اما این موضوع باید بر اساس مسیر مشخص و برنامه مدون باشد و مقدمه این امر، تدوین نقشه راه سرمایه گذاری در استان است.
وی همچنین سرمایه گذاری در بخش میراث فرهنگی و گردشگری را با توجه به وجود ظرفیت های آن در استان ضروری دانست و جهت گیری استان را در این بخش مثبت ارزیابی کرد و گفت: جذب توریسم و گردشگر محور توسعه استان می باشد و باید تلاش کنیم تا از حمایت های لازم برخوردار شود.
در این نشست مدیران و رسانه ها و خبرنگاران استان پیشنهادات و نظرات خود را در خصوص مسائل مختلف اقتصادی و سرمایه گذاری مطرح کردند .
حمایت از سرمایه های خرد و واحدهای تولیدی کوچک، لزوم جلوگیری از فرار سرمایه از استان، اعتبار سنجی شرکت های متقاضی سرمایه گذاری در استان، استفاده از ظرفیت های سرمایه گذاری روستاها در جهت ایجاد اشتغال، لزوم تعامل بیشتر با دستگاههای مختلف برای جذب سرمایه گذاری ، لزوم رفع مشکلات مالی و بانکی واحدهای صنعتی و تولیدی، ساماندهی و رصد اعتبارات دستگاههای اجرایی از جمله مباحث طرح شده توسط رسانه های استان بود که مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان در این زمینه توضیحانی ارائه کرد.

 

پاسخ دادن