سرمای آمریکا بازار نفت را گرم کرد

در پی موج بی‌سابقه سرما در تگزاس آمریکا و افزایش خرید نفت از بیم وقفه در تولید نفت این کشور، بهای نفت خام امروز (پنجشنبه) هم به رشد خود ادامه داد و بهای نفت برنت برای اولین بار در یک سال گذشته از ۶۵ دلار فراتر رفت.

تهران – اقتصادبرتر – ۳۰ بهمن ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از رویترز، بهای هر بشکه نفت خام برنت در معاملات بازارهای آسیایی امروز با ۵۶ سنت افزایش به ۶۴ دلار و ۹۰ سنت رسید که معادل نزدیک به یک ۱ درصد افزایش است. بهای نفت خام برنت در جریان دادوستدهای امروز تا حد بشکه‌ای ۶۵ دلار و ۶۲ سنت هم بالا رفت که این بالاترین قیمت نفت خام برنت از تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۲۰ تاکنون است.

قیمت نفت خام “وست تگزاس” WTI هم با ۴۶ سنت معادل ۰.۸ درصد افزایش به هر بشکه ۶۱ دلار و ۶۰ سنت رسید. قیمت این نفت هم در جریان دادوستدهای روز پنجشنبه در بازارهای آسیایی با قیمت هر بشکه ۶۲ دلار و ۲۶ سنت هم معامله شد که بالاترین قیمت این نفت خام از ۸ ژانویه ۲۰۲۰ تاکنون است. قیمت هر دوی این نفت های پایه بازار روز چهارشنبه حدود یک درصد بالا رفت و از زمان پایان معاملات در پنجشنبه گذشته تاکنون قیمت آنها حدود ۶ درصد بالا رفته است.

سرما و یخبندان در تگزاس آمریکا روز پنجشنبه وارد ششمین روز شد و تولید نفت و گاز در این ایالت تولیدکننده انرژی در آمریکا با مشکل مواجه و تولید روزانه حدود یک میلیون بشکه نفت خام متوقف شده است و احیای کامل تولید نفت در این منطقه ممکن است چند هفته طول بکشد.

پاسخ دادن