سفیر ایران در بغداد و ۵ نهاد ایرانی تحریم شدند

وزارت خزانه‌داری آمریکا از تحریم سفیر ایران در بغداد ، پنج نهاد ایرانی و دو نفر از رهبران حزب الله لبنان به اتهام همکاری با سپاه و مداخله در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر داد.

تهران- اقتصادبرتر- ۰۲ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از المیادین، وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: ایرج مسجدی، شرکت بیان رسانه گستر، اتحادیه بین‌المللی رسانه‌های مجازی و اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی و شیخ نبیل قاووق و حسن البغدادی به اتهام ارتباط با سپاه پاسداران و مداخله در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته اند.

دولت ایران اطلاعات گمراه کننده‌ای از طریق اینترنت منتشر کرده و با تلاش‌ برای ایجاد تفرقه در میان رأی‌دهندگان آمریکا، فرآیند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را هدف قرار داده است.

بر اساس این گزارش، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه ایران از احضار سفیر سوئیس به وزارت خارجه خبر داد و گفت: ایران ضمن رد ادعاهای تکراری و گزارشات ساختگی مقامات آمریکا بار دیگر تاکید می کند برای تهران هیچ تفاوتی نمی‌کند، کدام یک از دو نامزد راهی کاخ سفید شود.

رژیم آمریکا و دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی که سابقه طولانی در دخالت و ایجاد آشوب در انتخابات سایر کشورها دارند با فرافکنی، طرح غیردموکراتیک   چنین سناریوهایی به دنبال انحراف افکار عمومی و انجام تحریکات مشکوک در آستانه انتخابات هستند.

پاسخ دادن