سقف یارانه کالایی خانوار ۵ نفره؛ ۶۰۰ هزار تومان

یارانه نقدی جدید به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

سقف یارانه کالایی خانوار ۵ نفره ۶۰۰ هزار تومان می باشد همچنین افرادی هم که تحت پوشش سازمان های حمایتی هستند، به هر نفر ۱۲۰ هزار تومان تعلق می گیرد.

تهران – اقتصاد برتر – ۷ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر علیرضا شهبازی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه طرح تامین کالاهای اساسی از جمله طرح های خوب و به موقع مجلس یازدهم است و هدف از آن کمک به اقشار آسیب پذیر می باشد، از سقف یارانه کالایی خبر داد و اعلام کرد: سقف یارانه کالایی خانوار ۵ نفره ۶۰۰ هزار تومان می باشد، همچنین افرادی هم که تحت پوشش سازمان های حمایتی هستند، به هر نفر ۱۲۰ هزار تومان تعلق می گیرد.

شهبازی اضافه کرد: فروشگاه هایی که تامین کالاهای اساسی را بر عهده دارند به زودی اعلام می شوند.

علیرضا شهبازی سقف یارانه کالایی را خانوار ۵ نفره و ۶۰۰ هزار تومان اعلام کرد

عضوکمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا خانوارها با بیش از ۵ نفر جمعیت یارانه کالای بیشتر دریافت می کنند، تصریح کرد: ما متوسط را در نظر گرفته اییم و خانوار ۶ الی ۷ نفره استثنا هستند و مجلس قانونی را تصویب کرده و دولت باید اجرا کند.

به گفته شهبازی یارانه کالایی به ۲۰ میلیون نفر تحت پوشش سازمان های حمایتی کامل داده می شود و به ۴۰ میلیون نفر باقیمانده با ۵۰ درصد تخفیف تعلق خواهد گرفت.

غلامحسین کرمی دیگر عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار کرد: مردم فقط می توانند از فروشگاه هایی که دولت به زودی اعلام می کند و فقط با اعتباری که به کارت آنها داده می شود، کالا تهیه کنند.

وی همچنین بیان داشت: سقف یارانه کالایی خانوار ۵ نفره و بالاتر ۶۰۰ هزار تومان است.

1 پیام

  1. خودتون هی مردم رو تشویق میکنین که بچه بیارن ، اونوقت هر طرحی که دارین فقط تا ۳ تا بچه رو شامل میشه ، اول گفته بودید به تعداد اعضا خانواده این یارانه کالایی رو میدین ولی الان براش سقف ۵ نفره تعیین کردین ، واقعا متاسفم براتون ، این پولم برا خودتون بزارید یه وقت واسه اختلاساتون پول کم نیاد

پاسخ دادن