سقوط بیش از ۲۷ هزار واحدی شاخص بورس

بازار سرمایه هفته جاری را با چراغ قرمز آغاز کرد؛ به طوری که هم شاخص بورس و هم شاخص فرابورس روندی نزولی داشتند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱ خرداد ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر، #فملی #شستا #شپنا در صدر منفی‌سازان اصلی شاخص قرار دارند.

صف‌های فروش پالایشی‌ها پابرجاست

⬅️ #شپنا با قیمت ۹۴۶ تومان با صف فروش ۸۸ میلیونی دادوستد ۴۵ میلیون سهم را ثبت کرده است.

⬅️ #شبندر با رسیدن به قیمت ۱۹۹۰ تومان همراه با صف فروش ۳۴ میلیونی جابجایی ۵ میلیون سهم را پشت سر گذاشته است.

⬅️ #شتران با حجم معاملات ۳۷ میلیونی با قیمت ۷۲۲ تومان عرضه ۱۵ میلیونی را به همراه دارد.

⬅️تمامی نمادهای گروه نیز در کف روزانه با عرضه قابل توجه رو به رو هستند.

#شستا در پایین‌ترین حد روزانه با از دست دادن کانال هزار تومانی به قیمت ۹۸۰ تومان رسیده و حجم معاملات ۲۴ میلیونی داشته است .

خودروسازان در پایین‌ترین حد روزانه

⬅️ #خودرو با قیمت ۱۷۴٫۸ تومان با صف فروش بیش از ۱۸۰ میلیونی دادوستد ۶۰ میلیونی داشته است.

⬅️ #خساپا به قیمت ۱۶۵٫۳ تومان رسیده و پس از پشت سر گذاشتن ۶۲ میلیون سهم صف فروش ۲۵۲ میلیونی دارد.

🔹صف‌های خرید حدود ۴۳۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۶هزار و ۲۸۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به پنج هزار و ۸۵۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #وآیند، #سمگا و #تپکو به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده حدود ۲۵۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #فتوسا، #وسپهر و #فگستر در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۴۱۰میلیارد تومان (۹۵درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۳۷۵میلیارد تومان (۲۲درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در پنج نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۷۲نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف تولید و توسعه سرب روی (#فتوسا) به ۳۷درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«محصولات غذایی و آشامیدنی» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۶۰۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «خودرو و ساخت قطعات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۴۷۵میلیارد تومان می‌شود. همچنین در طرف دیگر معاملات «بیمه و صندوق بازنشستگی به جز تامین اجتماعی» با تقاضای ۲۳۵میلیارد تومانی همراه شد.

🔹این جدول حدود ۲۲درصد از ۶هزار و ۷۱۵میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع ۵۷۵میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۱۶۹درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هفت هزار و ۲۹۰میلیارد تومان خواهد رسید.

پاسخ دادن