سقوط مرگبار اتوبوس مسافربری به دره جاجرود + اسامی مصدومان

سقوط یک دستگاه اتوبوس مسافربری به داخل دره در جاجرود ۱۱ کشته و ۲۷ مصدوم بر جا گذاشت.

 تهران- اقتصاد برتر- ۲۱ شهریور ۹۶

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی اظهار داشت: ساعت ٢:٣١ بامداد امروز حادثه اتوبوس به دره در جاجرود به آتش نشانی اطلاع داده شد.

وی افزود: بلافاصله ۴ ایستگاه آتش نشانی با ۲ دستگاه جرثقیل به محل حادثه اعزام شدند.

ملکی گفت: این اتوبوس که در حال حرکت به سمت شمال بود با انحراف از مسیر به دره سقوط کرد پس از برخورد از ناحیه سقف به صخره باعث جدا شدن سقف از اتوبوس شد و همین امر سبب پرت شدن تمام مسافران به بیرون شد.

سخنگوی آتش نشانی اذعان کرد: متاسفانه در این حادثه ۱۱ تن از هموطنانمان جان خود را از دست دادند و ۲۷ تن نیز به شدت مصدوم شدند و توسط نیروهای امدادی مصدومان جهت انتقال به بیمارستان تحویل داده شدند.

وی در پایان بیان کرد: عوامل پلیس در محل به دنبال علت اصلی تصادف می باشند همچنین عملیات آتش نشانی ۰۵:۴۲ صبح به اتمام رسید.

 علت حادثه سقوط اتوبوس تهران – آبعلی در دست بررسی است

سرهنگ نادر رحمانی سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: ساعت۲:۴۵صبح امروز یک دستگاه اتوبوس ولوو در کیلومتر ۵ تهران-آبعلی به سمت جاجرود با ۳۷سرنشین به دره سقوط کرد که متاسفانه این حادثه ۲۷ مصدوم و ۱۱ کشته برجای گذاشت.

سرهنگ رحمانی با بیان اینکه این اتوبوس از کرج به سمت ساری در حرکت بود، ادامه داد:علت حادثه در دست بررسی است و متعاقبا اعلام می شود.

 سقوط اتوبوس به دره در جاجرود ۱۱کشته برجای گذاشت

شاهین فتحی معاون عملیات امداد و نجات؛ اظهار کرد:ساعت ۲:۳۰ شب گذشته یک دستگاه اتوبوس با ۳۷ سرنشین که در جاده قدیم تهران به جاجرود در حرکت بود به داخل دره در جاجرود سقوط کرد.

وی افزود:این حادثه ۲۷ مصدوم و ۱۱ کشته برجای گذاشت.

فتحی گفت: ۶ دستگاه آمبولانس به محل وقوع حادثه اعزام شد.

ناجا: ۱۲ مسافر جان باختند

اما در گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ آمده است: حدود ساعت سه بامداد یک دستگاه اتوبوس مسافربری حامل ۴۰ الی۴۵ نفرمسافر که از تهران به سمت شمال در حرکت بود در اتوبان پردیس نرسیده به جاجرود از دره ای به ارتفاع ۲۰۰ متر سقوط میکند براثر این حادثه تاکنون ۱۲ نفر کشته حدود ۲۵ نفر مصدوم و مابقی افراد مفقود می باشند.

پلیس، اورژانس و دیگر یگان های امدادی در محل حضور دارند.

با بررسی های به عمل آمده مشخص شد سیستم ترمز اتوبوس نقص فنی پیدا کرده و متاسفانه این سانحه بوجود آمده است.

اسامی مصدومان

سقوط اتوبوس به دره در جاجرود 37 کشته و مجروح برجای گذاشت

پاسخ دادن